Regaty o „Puchar Zatoki Puck” w gr A i ” Puchar Starosty Puckiego” w gr. B za nami…

W dniach 3 – 5. 05. 2012 w Pucku odbyły się II eliminacje do MŚ i ME – Puchar Zatoki Puck w gr. A oraz Puchar Starosty Puckiego, Puchar Wójta Gminy Puck w gr. B. W gr A na starcie stanęło 143 zawodników z Polski oraz z Litwy, w tym 9 z naszego klubu. W grupie B na starcie pojawiło się 98 zawodników z liczną, 22 osobową, grupą Yacht Klubu Polskiego Gdynia.

W grupie A zmiennych warunkach wietrznych doskonała trzecią lokatę wywalczyła Aleksandra Melzacka (1 dziewczyna). Doskonałe regaty zaliczył Mikołaj Staniul, dla którego był to pierwszy start w regatach w gr A. Wygrał 4 z pośród 8 wyścigów, ostatecznie plasując się na 8 miejscu. Pozostali zawodnicy zajęli odpowiednio:

– 11 miejsce – Mikołaj Jaworski,

– 20 m – ce – Szymon Buksak,

– 22 m – ce (6 dziewczyna) – Agnieszka Urbaś

– 36 m – ce – Wiktor Kamiński

– 51 m – ce – Hanna Dzik,

– 52 m – ce – Marta Weiss

– 16 m – ce (grupa srebrna) – Rafał Szymczak.

W grupie B rozegrano 5 wyścigów. Trener Dariusz Dołęga może być dumny ze swoich podopiecznych, którzy licznie reprezentowali barwy YKP Gdynia. Drugie miejsce wywalczył Stanisław Karmoliński, trzeci był Tytus Butowski, piąty (z tą samą ilością pkt co Tytus) Michał Krasodomski – zwycięzca w kategorii do lat 10.

Wyniki pozostałych zawodników startujących w regatach:

10 – Kacper Włudyka,  15 – Borys Bielecki, 17 – Jan Goralski, 20 (3 dziewczynka) – Agata Wiśniewska, 24 – Maja Micińska, 25 – Oskar Hewelt, 33 – Zuzanna Szadziul, 38 – Jakub Świątkiewicz, 40 – Madina Mach,  44 – Aleksandra Soczyńska, 47 – Borys Michniewicz, 59 – Julia Grabowska,  64 – Zuzanna Rozłócka, 65 – Filip Warpechowski, 67 – Maksymilian Drobniewski, 70 – Jerzy Żołnowski, 73 – Gustaw Miciński,  84 – Pola Szadziul.

Gratulacje dla wszystkich zawodników!!

W najbliższy weekend – 11 – 13.05 zawodnicy YKP Gdynia wezmą udział w regatach o ” Memoriał Ottona Weilanda” w Charzykowy, natomiast już 18 – 20.05 gr A wystartuje w kolejnych eliminacjach do Mistrzostw Świata  i Mistrzostw Europy – regatach o ” Puchar YKP Gdynia”

Zdjęcia : Zizi Staniul oraz Mariusz Bochan.