Mistrzowie z YKP Gdynia.

W dniach 7-9 września w Charzykowach zostały rozegrane Mistrzostwa Polski klas młodzieżowych. Silny i porywisty wiatr dochodzący do 30 węzłów w pierwszych dwóch dniach zmagań powodował, iż tylko najlepsi byli w stanie w tych warunkach skutecznie rywalizować. W tych ekstremalnie trudnych warunkach nasi zawodnicy z klas 420 i 29er spisali się znakomicie i zdominowali całe regaty.

W klasie 420 Mistrzynią Polski została Katarzyna Goralska, która wspólnie z Olgą Jędrzejewską nie pozostawiły złudzeń innym załogom, wygrywając zarówno w klasyfikacji seniorów jak i juniorów. W rywalizacji open trzecie miejsce i brązowe medale zdobyła nasza załoga Ewa Romaniuk i Piotr Kruczyński. Warto podkreślić wysokie miejsce Ewy, gdyż jest to jej pierwszy sezon w klasie 420.

Trener Paweł Nowakowski tak skomentował sukces swoich podopiecznych: „Ciężka praca na treningach przyniosła efekty. Nic dodać”.

W klasie 29er zawodnicy trenera Krzysztofa Kierkowskiego również zdominowali regaty. Złoty medal oraz tytuł Mistrzów Polski zdobyła załoga Konrad Lipski i Michał Żak, natomiast brązowe medale zdobyli Przemysław Filipowicz i Dominik Buksak. Nasze załogi rozdzieliła jedynie mrągowska załoga z Sarą Piasecką. Czwarte miejsce zajęła Hania Pruszko, która żeglowała z Konradem Żółtowskim z Mikołajek.