Puchar Komandora YKP

W dniach 22-23 czerwca odbyły się tradycyjne regaty o Puchar Komandora Yacht Klubu Polski Gdynia. Regaty te to jedna z pierwszych imprez towarzyszących tegorocznym obchodom Dni Morza, których miasto Gdynia jest gospodarzem. Na starcie do regat stanęły jachty morskie, które rywalizowały w formułach przeliczeniowych ORC i KWR.

W sobotę odbył się wyścig długi. Wstępne prognozy pogody nie zapowiadały na ten dzień za mocnego wiatru, wręcz miało go nie być wcale. Dlatego trasa regat przewidywała możliwość skrócenia wyścigu przy boi zwrotnej przy Gdyni. Jednak niewiele się z tego sprawdziło i wiatr nie przestał wiać ani na chwilę. Na mecie pierwszy zameldował się jacht Duży Ptak pod dwowództwem kpt. Krzysztofa Paula, który po przeliczeniu wyprzedził jacht Polled kpt. Jacka Chabowskiego tylko o 30 sekund.

Drugi dzień regat to dwa zaplanowane wyścigi. Pierwszy krótki na trasie na wiatr i z wiatrem o długości ok. jednej mili. Po ukończeniu przez wszystkie jachty wyścigu krótkiego, wystartował wyścig średni po Zatoce Gdańskiej. Ten dzień to świetna żegluga weterana tras regatowych kpt. Czesława Perlickiego na jachcie Aquila, który wygrał po przeliczeniu dwa wyścigi tego dnia. Niemniej strata z wyścigu długiego, który jest dodatkowo premiowany nie pozwoliła na osiągnięcie zwycięstwa w całych regatach.

W grupie KWR bezkonkurencyjny był kpt. Jacek Zieliński na jachcie Quick Livener, który mimo iż żeglował samotnie pokonał wszystkich konkurentów w swojej grupie. Powrocie odbyło się zakończenie regat. Puchary dla najlepszych załóg wręczył Prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Pan Bogusław Witkowski.

Partnerami regat byli Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski oraz Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Wyniki regat Puchar Komandora YKP Gdynia

Wyniki regat Puchar Komandora YKP Gdynia – Wyścig krótki

Wyniki regat Puchar Komandora YKP Gdynia – Wyścig średni

Wyniki regat Puchar Komandora YKP Gdynia – Wyścig długi

Comments are closed.