Dziewczyny z 420-ek górą!

W zakończonych w Gdyni Mistrzostwach Polski klasy 420, które to odbywały się w ramach regat Volvo Gdynia Sailing Days 2014, zawodniczki YKP Gdynia klasy 420 pokazały krajową domianację zdobywając dwa pierwsze miejsca. Ewa Roamniuk i Katrzayna Goralska pewnie sięgnęły po złoty medal potwierdzająca swój prymat w kraju. Druga nasza załoga Agnieszka Urbaś i Agata Wiśniewska zdobyły medla srebrny, co dla tej młodej załogi jest bardzo rokującym osiągnięciem.

Przez trzy dni zmagań ze słabym i bardzo zmiennym wiatrem Komisji sędziowskiej udało się rozegrać wszystkie zaplanowane wyścigi. Ewa Romaniuk i Katarzyna Goralska pokazały iż na krajowym powórku nie mają sobie równych. Jako że regaty te były Otwartymi Mistrzostwami Polski startowały w nich również załogi zagraniczne. Za dwa dni, w rozpoczynających się w Gdyni Mistrzostwach Europy, nie mielibyś nic przeciwko na powtórzenie tego wyniku przez nasze dziewczyny!

Druga nasza załoga to debiutujące w tym roku w klasie 420 Agnieszka Urbaś i Agata Wiśniewska. Srebrny medal Mistrzostw Polski tych młodych zawodniczek to niewątpliwie ogromny sukces podopiecznych Trenera Pawła Nowakowskiego.

Gratulacje!

Comments are closed.