Puchar Trenerów za nami.

Filip Miłoszewski (Barnim Goleniów) zwyciężył w Pucharze Trenerów w klasie Optimist w grupie B. Przez trzy dni w regatach odbywających się w ramach Volvo Gdynia Sailing Days rywalizowało 191 żeglarek i żeglarzy do lat 13. Udało się rozegrać osiem wyścigów w bardzo dobrych warunkach pogodowych.

Ostatniego dnia rywalizacji stawka podzielona zostały na trzy grupy na podstawie miejsc zajętych w wyścigach. Do walki o najwyższe lokaty dopuszczano uczestników z pozycji 1-66 po piątkowo-sobotnich startach. Odbyły się trzy wyścigi. Najlepiej w nich żeglował Filip Miłoszewski, który wygrał dwukrotnie, a raz osiągnął metę na 6. pozycji. Tym samym zawodnik Barnim Goleniów awansował z 3. na 1. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Spore zmiany zaszły także na dalszych lokatach. Liderka po dwóch dniach Anna Januszewska miała w niedzielę tylko jeden udany wyścig, który ukończyła na 3. miejscu. Dwa kolejne starty kończyła w trzeciej „10”. Dlatego żeglarka YKP Gdynia spadła na 6. miejsce w klasyfikacji open, a wśród dziewcząt też nie wygrała, kończąc z 2. lokatą.
Poza „10” najlepszych w kategorii open oraz „8” najlepszych dziewcząt klasyfikacji generalnej, na ceremonii dekoracji wyróżniono również po pięciu najlepszych dziewcząt i chłopców w kategorii do lat 9. Zawodnicy oprócz okazałych pucharów otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego i sportowego.