Regaty, regaty, regaty…

Mijający wrzesień obfitował w szereg imprez na ktorych z sukcesami startowali nasi zawodnicy. Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w klasie Optimist, Puchar OPTI, Międzynarodowe Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist oraz Mistrzostwa Polski klas olimpijskich to główne imprezy, które odbyły się we wrześniu. W regatach tych z powodzeniem startowali nasi zawodnicy.

Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego klasy Optimist grupa A i B, 06-07.09.2014 r.

Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w klasie Optimist organizowane przez nasz klub odbyły się w dniach 6-7 IX 2014. Ze względu na panujące warunki rozegrano tylko trzy wyścigi. Brak wiatru uniemożliwił rozegranie wyścigów w niedzielę. Zwycięzcy w gr A i gr B otrzymali nagrody rzeczowe, medale oraz Puchar Przechodni Prezesa Rooto System.

W grupie A całe podium zdominowali zawodnicy YKP Gdynia. Mistrzem Okręgu w klasie Optimist na r0k 2014 został Sławek Kapałka, drugie miejsce zajęła Basia Dzik, a trzecie Wiktor Kamiński. W grupie B brązowy medal w Mistrzostwach Okręgu zdobył Gustaw Miciński.

3. Gustaw Miciński – YKP Gdynia

Międzynarodowe Mistrzostawa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist, 19-21.09.2014 r.

W regatach sklasyfikowano 389 zawodników z 14 krajów. Pomorskie reprezentowało 71 żeglarzy z 12 Klubów. Pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej zdobył Yacht Klub Polski Gdynia, który był tam wraz z trenerami Dariuszem Dołęgą i Przemysławem Strusiem.

Regaty były także próbą generalną dla organizatorów i zawodników przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata w kl. Optimist, które odbędą się w Kamieniu Pomorskim w przyszłym roku w dniach 16-25 sierpnia. Oczywiście liczymy na udział naszych zawodników w tych regatch.

Mistrzostwa Polski klas olimpijskich, Górki Zachodnie 25-28.09.2014 r.

W klasie 470 po zakończeniu przygody z młodzieżową 420ką wystartowały po raz pierwszy Ewa Romaniuk i Katarzyna Goralska. Nasze multimedalistki klasy 420 w klasie olimpijskiej nie mają wogóle doświadczeń, tym bardziej cieszy dobra żegluga w niezmiernie trudnych warunkach silnego wiatru. W kategorii młodzieżowej dziewczyny zdobyły srebrne medale w klasyfikacji kobiet! Gratulujemy!