Załoga Czesława Perlickiego z YKP Gdynia Mistrzem Polski!

W dniach 18-20 września w Giżycku odbyły się regaty, w których wolno było wystartować pod warunkiem ukończenia 60 lat. Na starcie stanęło 16 załóg. Nasza załoga w składzie Czesław Perlicki, Jacek Ludwiczak, Eugeniusz Kossakowski zdeklasowała konkurencje i zdobyła złoty medal!

CroppedFocusedImage99244049-38-regaty-seniorow

Średni wiek trzyosobowej załogi II Żeglarskich Mistrzostw Polski Seniorów 60+ wynosił ok. 200 lat. Dwóch najstarszych zawodników miało po 86 lat (Eugeniusz Kossakowski, ur. 11.05.1929 r. oraz Stanisław Malecha, ur. 12.08.1929 r.) i obaj startowali w załogach, które stanęły na podium.

W imieniu marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Mistrzostwa otworzył dyrektor Departamentu Sportu Waldemar Buszan, który przywiózł 9 okazałych pucharów dla zwycięzców. Zawodników przywitał również burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz. Pogoda była znakomita, ciepło, sporo słońca, wiatr 2 – 3°B.

W piątek rozegrano 3 wyścigi. Po pierwszym dniu prowadziła załoga Wiesława Borowieckiego przed załogą Jerzego Uzarowicza. Obie miały po 9 punktów. Trzecie miejsce zajmowała załoga Stefana Heinricha z 11 punktami, a czwarte Czesława Perlickiego z 13 punktami.

Pięć sobotnich wyścigów wygrała załoga Czesława Perlickiego (Yacht Klub Polski Gdynia). Nikt się nie dziwił, bo pomimo, iż liczy sobie 240 lat i 5 miesięcy – to znani żeglarze regatowi (poza sternikiem także Eugeniusz Kossakowski i Jacek Ludwiczak).

Po wieczornej  imprezie przy ognisku ze wspólnym śpiewaniem starych i nowych szant, w  niedzielę rozegrano ostatnie dwa biegi. Pierwszy wygrała załoga Uzarowicza, a ostatni Perlickiego.

Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy. Każdy z zawodników losował nagrodę rzeczową. Zaproszony też został na III Żeglarskie Mistrzostwa Polski Seniorów 60+, które zostaną rozegrane w dniach 16-18 września 2016 roku.

Organizatorem była Mazurska Szkoła Żeglarstwa, we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarzy Niepełnosprawnych.