Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w klasie 420.

W miniony weekend (22-23.10) w Górkach Zachodnich mimo niezbyt sprzyjających warunków odbyły się Otwarte Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w klasie 420. Zawody bez niespodzianek wygrała załoga Julia Szmit (UKŻ Giżycko) i Hanna Dzik z naszego Klubu.

IMG_0489

Sobotni poranek powitał uczestników Otwartych Mistrzostw Okręgu Pomorskiego w klasie 420 niezbyt wysoką temperaturą. Na lądzie było około 5 stopni. Południowo-wschodni wiatr dochodzący do 15 węzłów tylko potęgował uczucie chłodu. W tym dniu udało się rozegrać 3 wyścigi.

„Trzy wyścigi w tych trudnych warunkach to i tak duże osiągnięcie. Niestety w tym roku październik nie jest zbytnio łaskawy dla żeglarzy” – skomentował pierwszy dzień zmagań Sędzia Główny regat Jakub Miciński.

IMG_0492

W niedziele rozegrano kolejne trzy wyścigi. Jednak kolejność po sobotnich rozgrywkach nie uległa już zmianie. Pierwsze miejsce i tytuły Mistrzyń Okręgu Pomorskiego w sezonie 2016 zdobyły Julia Szmit (MBSW UKŻR Giżycko) wraz z Hanią Dzik (YKP Gdynia), miejsce drugie zdobyła załoga z klubu OKŻ Olsztyn w składzie Kacper Paszek i Bartosz Reiter, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli Jakub Gołębiowski (MOS Iława) i Filip Szmit (MBSW UKŻR Giżycko). Druga załoga naszego Klubu Basia Dzik i Sara Florczyńska zajęły szóste miejsce. Gratulacje dla wszystkich uczestników!