Puchar YKP Gdynia czas zacząć!

W czwartek 11 maja rozpoczął się Puchar YKP Gdynia, który stanowi II eliminację do MŚ i ME oraz I eliminację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do regat zgłosiło się 132 zawodników w tym goście z Czech. Przez cztery dni zaplanowano 14 wyścigów.

Puchar YKP Gdynia - dzien 1 - 45

W Gdyni na starcie stanęła czołówka polskich Optimistów, w tym najlepsi zawodnicy z Pucka – Rafał Pogorzelski (Nauticus Yacht Club Olsztyn), Pola Dzik (YKP Gdynia) i Tomasz Lewandowski (KS AZS AWFiS Gdańsk). Podobnie jak we wszystkich regatach eliminacyjnych w klasie Optimist w tym roku, również w Gdyni zawody będą trwały cztery dni. W tym czasie zaplanowano czternaście wyścigów.

Puchar YKP Gdynia - dzien 1 - 63

„W czwartek i piątek planujemy przeprowadzenie ośmiu wyścigów kwalifikacyjnych” – informowała na porannej odprawie Pani Barbara Grabarz Sędzia Główny Regat – „Później nastąpi podział na grupę złotą i srebrną, które popłyną w sześciu wyścigach”.

W czwartek udało się rozegrać 4 zaplanowane wyścigi. Wschodni wiatr do 10 węzłów dał się we znaki młodym żeglarzom. Mimo wyglądającego słońca było niesamowicie zimno.

Po pierwszym dniu na czele stawki plasuje się Szczepan Damasiewicz z JKW Poznań, na drugim miejscu Maksymilian Cymerman (UKS Barmin Goleniów), a na trzecim Igor Kuczys z MKŻ Arka Gdynia. Różnice punktowe w pierwszej dwudziestce są niewielkie to tylko podkreśla bardzo wyrównany poziom naszych zawodników. Jeszcze wszystko może się zdarzyć.

Puchar YKP Gdynia - dzien 1 - 5

Trasa regat ustawiona w pobliżu bulwaru Nadmorskiego pozwalała śledzić zmagania młodych żeglarzy, co było dużą atrakcją dla mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto.

Organizatorem regat jest Yacht Klub Polski Gdynia przy wsparciu Polskiego Związku Żeglarskiego i Gdyńskiego Centrum Sportu. Regaty są dofinansowane ze środków gminy Gdynia. Partnerem regat jest Pomorski Związek Żeglarski.

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń z wody na profilu FB.

Galeria Zdjęć z pierwszego dnia.

Wyniki Regat.

Comments are closed.