Puchar Zalewa zdobyty! Srebrny dzbanek jedzie do Gdyni.

W miniony weekend odbyły się regaty o Puchar Burmistrza Zalewa. Zawodnicy YKP Gdynia klasy Optimist grupy B zdominowali rywalizację na jeziorze Ewingi. Podopieczni Trenera Darka Dołęgi zdobyli całe podium regat. Gratulacje!

19424171_707400192785489_2366761610035517341_n

W rozegranych w dniach 24-25 czerwca na wodach jeziora Ewingi w Zalewie regatach o Puchar Burmistrza zawodnicy YKP Gdynia zdominowali całą rywalizację. Wystarczy wspomnieć iż w pierwszej 10 znalazło się aż 7 podopiecznych Trenera Darka Dołęgi. Regaty zdecydowanie wygrała Paulina Rutkowska, która była najlepsza zarówno w klasyfikacji Open jak i dziewcząt. Drugie miejsce zajął Marcel Bisewski, a trzecie Konrad Wlazłowski. Startowało 63 zawodników.

19420523_707400332785475_696992402380627092_n

Wyniki zawodników YKP Gdynia na regatach w Zalewie:

1. Paulina Rutkowska (1 w kategorii dziewcząt).

2. Marcel Bisewski.

3. Konrad Wlazłowski.

4. Iwo Reński.

6. Zofia Kucharska (2 w kategorii dziewcząt).

7. Antonina Ołowiak (3 w kategorii dziewcząt).

8. Natalia Ziółkowska (4 w kategorii dziewcząt).

14. Julia Wróblewska (6 w kategorii dziewcząt).

16. Miłosz Michalak.

18. Zuzanna Zielińska (7 w kategorii dziewcząt).

21. Alicja Wróblewska (10 w kategorii dziewcząt).

22. Jerzy Sukow.

30. Mateo Rastelli.

31. Mikołaj Czałbowski.

34. Maciej Maćkowiak.

40. Kuba Szmagliński.

Wielkie gratulacje dla młodych zawodników YKP Gdynia! Może to oni w przyszłości wzorem swoich starszych kolegów będą rywalizować o najwyższe laury w żeglarstwie, i któryś z nich będzie miał możliwość walczyć o tak prestiżowe trofeum jak zakończony kilka dni temu Puchar Ameryki.