s/y Sabina. Nowy jacht pod banderą YKP.

We wtorek 1 sierpnia o godzinie 18.00 odbyło się uroczyste podniesienie bandery YKP na jachcie s/y SABINA. Po ceremonii podniesienia bandery Zarząd Klubu oraz przybyli goście, członkowie Klubu i sympatycy uczestniczyli w spotkaniu żeglarskim w siedzibie Klubu.

sabina_2

Przybyłych gości przywitał Komandor Klubu Adam Selonke. Komandor wręczył pamiątkowy obraz nowego jachtu poprzedniemu właścicielowi, który przekazał tę jednostkę do naszego Klubu.

Jacht ten, to unikatowy „oldtimer” z 1956 roku o długości 9 metrów. Klasyczne kształty kadłuba, drewniane burty, pokład i nadbudówka stanowią wzorowy przykład solidnego rzemiosła szkutniczego, które w obecnym czasie niestety zanika. Jacht jest w bardzo dobrym stanie technicznym i doskonale się prezentuje.

IMG_4662

Mamy nadzieję, że nasz „nowy” jacht stanie się ozdobą Mariny Gdynia i dobrze będzie służył członkom naszego Klubu. Taki stary jacht, w dobie dzisiejszych plastikowych łodzi sportowych, doskonale wpisuje się w rys historyczny żeglarskiej Gdyni, jako „Miasta z morza i marzeń”.

IMG_4655

Po ceremonii podniesienia bandery w hangarze klubowym odbyło się spotkanie żeglarskie przy grillu i piwie.

Comments are closed.