Zapraszamy do udziału w Gdyńskiej Paradzie Niepodległości.

Wielka Parada Niepodległości w Gdyni rusza 11 listopada w samo południe. Będą w niej manifestować również żeglarze. Yacht Klub Polski Gdynia zaprasza wszystkich członków i sympatyków naszego Klubu do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

parada-2016-23-2011-11-11-LTF

Niepodległa Polska obchodzić będzie w tym roku 99 urodziny. Datę państwowych obchodów odzyskania wolności po 123 latach zaborów ustanowił na 11 listopada Sejm RP w 1937 roku.

W Gdyni tradycyjnie odbywają się tego dnia Gdyńskie Urodziny Niepodległej, a w jej ramach Wielka Parada Niepodległości. Wezmą w niej udział również gdyńskie kluby żeglarskie, w tym Yacht Klub Polski Gdynia, pod przewodnictwem Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Każdy żeglarz może się przyłączyć. Zbiórka o godz. 11.30 przed dworcem PKP Gdynia Główna, na wysokości ul. Starowiejskiej.

Trasa gdyńskiej parady, która rozpocznie się o godz. 12.00, będzie wiodła od Placu Gdynian Wysiedlonych – przez Starowiejską – 3 Maja – 10 Lutego – Skwer Kościuszki, pod Płytę Marynarza Polskiego, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości.

Szczegóły: www.paradagdynia.pl

.

Informujemy, iż zakończenie sezonu żeglarskiego 2017 i uroczyste opuszczenie bandery odbędzie się 26 listopada br. o godzinie 11.00.

Comments are closed.