Gala, wyróżnienia, kadry, nominacje…

W Centrum Olimpijskim w Warszawie wręczono nominacje do kadr narodowych, zarówno zawodników jak i trenerów oraz podsumowano sukcesy polskich żeglarzy. Wręczono także nagrody specjalne Polskiego Związku Żeglarskiego. Uroczystość odbyła się 30 listopada w Warszawie. Nominacje do kadry oraz wyróżnienia otrzymali zawodnicy Yacht Klubu Polski Gdynia.

IMG_2481

Kadrę narodową Polski reprezentować będzie 269 zawodniczek i zawodników, w 22 klasach. Sztab trenerski stanowić będą 22 osoby. Liczne grono zawodników Yacht Klubu Polski Gdynia pokazuje silną pozycję naszego Klubu na żeglarskiej mapie Polski.

IMG_2462

Zawodnicy Yacht Klubu Polski Gdynia licznie przybyli na warszawską galę, aby odebrać nominacje do kadr narodowych. Warto podkreślić po raz kolejny wysoki poziom naszych optymiściarzy, których aż 10 znalazło się w 30 osobowej kadrze. Dobra praca naszych trenerów Darka Dołęgi i Przemka Strusia potwierdzona została tymi nominacjami.

IMG_2470

Powołania do kadr narodowych zawodników YKP Gdynia w poszczególnych klasach:

Klasa Optimist: Dzik Pola, Ołowiak Dominika, Damasiewicz Szczepan, Gerłachowski Paweł, Grzech Gracjan, Gwóźdź Mateusz, Iliński Maciej, Merkler Mikołaj, Miciński Gustaw i Ponto Aleksander.

Klasa 420: Dzik Barbara.

Klasa 29er: Micińska Maja, Żurek Karolina, Chłopek Mikołaj, Jabłoński Kajetan, Kruczyński Mateusz.

Klasa 470: Dzik Hanna, Głogowski Adam, Krasodomski Jan.

Klasa 49er: Staniul Mikołaj, Sztorch Jakub.

Klasa 49er FX: Melzacka Aleksandra, Łoboda Kinga.

Klasa Nacra 17: Goralska Katarzyna.

Klasa ICE OPTIMIST: Miciński Gustaw.

IMG_2487

Podczas Gali nominację otrzymał także nasz trener Paweł Nowakowski, który w obecnym sezonie poza pracą w Klubie będzie zajmował się także kadrą narodową juniorów olimpijskiej klasy 470.

Podsumowano wydarzenia w żeglarstwie morskim. Kol. Czesław Perlicki odebrał puchary za pierwsze miejsce w Morskim Żeglarskim Pucharze Polski oraz nagrodę dla najlepszego kapitana sezonu 2017. Puchar odebrał także kol. Robert Gwóźdź, który żeglując z Marcinem Dejewskim na jachcie „Smoke”,  zdobył Mistrzostwo Polski ORC Załóg Dwuosobowych.

24068139_1627194250672267_6544878851584144824_n

Podsumowano także prowadzony wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki program „PolSailing”, w którym wzięło udział 3,5 tysiąca najmłodszych uczestników. Warto wspomnieć, że nasz Klub był jednym z 12 ośrodków w Polsce, w którym ten program był realizowany.

Gratulacje dla wszystkich wyróżnionych!!

Comments are closed.