Żeglarze z YKP Gdynia wzięli udział w akcji „Podaruj prezent”.

Nie samym żeglarstwem człowiek żyje, ale poprzez żeglowanie stajemy się lepszymi ludźmi. Święta tuż, tuż, więc w myśl tej idei żeglarze YKP Gdynia w niedzielę, 17 grudnia b.r. zorganizowali zbiórkę prezentów dla podopiecznych Fundacji „Przylądek Nadziei”.

zbiorowe

Zbiórka prezentów była organizowana na rzecz dzieci chorych na raka, które spędzają w szpitalu długie miesiące. Wielu małych pacjentów „Przylądka Nadziei” nie pojedzie do domu nawet na Boże Narodzenie. Zebraliśmy w trakcie niedzielnego festynu ponad trzy duże kartony gier planszowych, puzzli i klocków. Mamy nadzieję, że te upominki pozwolą oderwać choć na chwilę ich myśli od choroby!

Tłumnie nas odwiedziliście, a było warto! Przygotowania do festynu rozpoczęliśmy już kilka dni wcześniej, a wyjątkowo pracowita sobota w wykonaniu dzieci ze Szkółki Żeglarskiej YKP Gdynia zaowocowała pięknie przyozdobionymi piernikami świątecznymi.

Rodzice naszych szkółkowych dzieciaków  upiekli pyszne ciasta (za co bardzo dziękujemy). Ci którzy nas odwiedzili mogli skosztować tych łakoci, napić się ciepłej herbaty i kawy – a co najważniejsze – pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej. Całość akcji koordynowała niezastąpiona Martyna z dzielnymi Trenerami w roli pomocników Świętego Mikołaja 🙂

Mała relacja zdjęciowa poniżej,

Kartka świąteczna 2 kartka świąteczna  Łasuchy Martyna w akcji tłum gości PiernikiŁasuchy 2
.

Więcej informacji na naszym profilu Facebook

https://www.facebook.com/events/1623263254386474/

https://www.facebook.com/ykpgdynia/

 

Comments are closed.