Puchar YKP – dzień kolejny…

Trzeci dzień regat o Puchar YKP Gdynia w klasie Optimist przywitał młodych uczestników regat wiatrem do 20 węzłów oraz rozbudowaną już falą z kierunków północnych. Mimo tych wymagających warunków udało się rozegrać wszystkie zaplanowane na dziś wyścigi. Na prowadzeniu regat utrzymuje się Rafał Pogorzelski (z CHKŻ Chojnice) przed naszym zawodnikiem Guciem Micińskim. Do zakończenia regat pozostało do rozegrania 3 wyścigi.

DSC_0033

Warunki na akwenie regat nie rozpieszczały młodych uczestników regat. Choć warto podkreślić, iż nasi uczestnicy radzili sobie zdecydowanie lepiej, niż startujący na sąsiedniej trasie regatowej zawodnicy klasy 505.

DSC_0079

Pani Basia Grabarz – sędzia główny regat – przeprowadziła w dniu dzisiejszym wszystkie cztery zaplanowany wyścigi i w całych regatach mamy ich już 12. Co jak na Gdynie, jest wynikiem bardzo dobrym. „Nie chwalmy dnia przed zachodem. Zostały nam jeszcze trzy wyścigi, a w dniu jutrzejszym wiatr ma osłabnąć” – podsumowała Pani Basia.

DSC_0113

Warto podkreślić wysoką formę zawodników Chojnickiego Klubu Żeglarskiego oraz YKP Gdynia. W pierwszej 20-tce regat znajduje się 9 naszych zawodników podopiecznych Trenera Przemka Strusia oraz 4 zawodników CHKŻ-tu. Oprócz Gucia Micińskiego kolejne miejsca zajmują: 4 – Dominika Ołowiak, która jest pierwszą w kategorii dziewcząt, 5 – Szczepan Damasiewicz, 6 – Pola Dzik, 7 – Mateusz Gwóźdź, 11 – Gracjan Grzech, 14 – Oskar Ponto, 15 – Maciej Iliński, 17 – Paulina Rutkowska, 20 – Jasiu Witkowiak, 21 – Mikołaj Merkler, 23 – Tomek Bendlewski. Startuje 135 zawodników.

DSC_0120

Wyniki regat po 12 wyścigach. 

Organizatorem regat jest Yacht Klub Polski Gdynia. Regaty wspiera Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego MW W Gdyni. Partnerem regat jest portal sailingnet.pl – szerokie wody internetu!

Comments are closed.