Na wodzie i na lodzie.

W Hiszpanii pod koniec stycznia odbyły się regaty XII Trofeo Euromarina Optimist Torrevieja. W zawodach świetnie spisała nasza Paulina Rutkowska. Natomiast w rozegranych Mistrzostwach Polski Juniorów oraz Mistrzostwach Świata Juniorów w klasie DN fantastycznie latał Gucio Miciński. 

W XII regatach Trofeo Euromarina Optimist Torrevieja wystartowało 369 młodych zawodników klasy Optimist. Wśród nich było aż 35 Polaków. Trójce z nich udało się zakwalifikować do złotej floty – Paulinie Rutkowskiej (YKP Gdynia), Antoniemu Kiliszkowi (MKS Dwójka Warszawa) i Ignacemu Oźminkowskiemu (Spójnia Warszawa). Najlepiej spisała się Paulina, która zajęła szóste miejsce w klasyfikacji generalnej, a wśród dziewcząt była druga. Zawodniczce Yacht Klubu Polski Gdynia udałoby się zająć jeszcze wyższą lokatę gdyby nie przedostatni wyścig, w którym przypłynęła dopiero na 62 miejscu, co zepchnęło ją z prowadzenia. Ten start kontrolny wyraźnie pokazuje dobrze przepracowany okres zimowy podopiecznych trenera Przemka Strusia. Z niecierpliwością czekamy na zbliżający się sezon.

W rozegranych pod koniec stycznia Mistrzostwach Polski Juniorów klasy DN swój debiut zaliczył Gustaw Miciński. Warto przypomnieć, że Gucio to zeszłoroczny Mistrz Europy w klasie Ice-opty. Siódme miejsce w debiutanckiej imprezie to bardzo dobry wynik. 

W kolejnych dniach młody zawodnik Yacht Klubu Polski Gdynia uczestniczył w rozgrywanych na Zalewie Siemianówka Mistrzostwach Świata Juniorów, gdzie zajmując również siódme miejsce udowodnił, że w przyszłości będzie liczył się w klasach bojerowych. Gratulacje!

 

Comments are closed.