Kapitan Joanna Pajkowska powitana w Pucku przez Yacht Klub Polski Gdynia.

Polska królowa mórz i oceanów – Joanna Pajkowska – pierwsza Polka, która opłynęła świat non-stop, solo, wokół trzech przylądków powitana została w Pucku przez delegację Yacht Klubu Polski Gdynia.

Właściwie powitanie zaczęło się już wcześniej, ponieważ Joanna Pajkowska wsiadła na pokład jachtu Czarny Diament w Gdyni i już około 9.00 wyruszyła do Pucka. Pani Kapitan od wyjścia z portu aż po Puck towarzyszył – oprócz nadzwyczajnej mgły – nasz kolega klubowy – kpt. Paweł „Wilq” Wilkowski na swoim jachcie Vataha 2, a już na lądzie przywitała delegacja złożona z kolegów Jana Goździkowskiego oraz Pawła Jagodzińskiego. Przywitanie było  bardzo huczne. Oprócz wystrzałów armatnich na cześć pani kapitan, przejście na scenę nieopodal puckiego portu towarzyszył szpaler Bractwa Kaprów Wybrzeża.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił m. in. Bogusław Witkowski – prezes PoZŻ i członek naszego Klubu. Wręczył również Joannie Pajkowskiej medal 95-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego. Joannę Pajkowską przywitał również już na lądzie kol. Marek Taber – Komandor Zarządu Głównego Yacht Klubu Polski. Przypomnijmy, że Joanna Pajkowska dokonała swojego wyczynu na jachcie Fanfan, w 216 dni i 16 godzin. Rejs zakończył się dosyć symbolicznie, bo w 95-lecie Yacht Klubu Polski którego pani Kapitan jest członkiem.

 

Comments are closed.