Nagrody, gale, wyróżnienia.

Koniec roku to doskonały czas na podsumowania mijającego sezonu. W Gdyni nagrody dla najlepszych zawodników wręczył Prezydent Miasta Pan Wojciech Szczurek. Natomiast w Gdańsku odbyła się XI Pomorska Gala Żeglarska, która została umiejscowiona w klimatycznym Teatrze Szekspirowskim. W obydwu uroczystościach docenieni zostali nasi zawodnicy, członkowie i Klub.

Nagrody Prezydenta Miasta Gdyni

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wręczył 21 sportowcom i 11 trenerom listy gratulacyjne oraz nagrody finansowe za osiągnięcia w drugim półroczu 2019 roku.

W piątek 6 grudnia w Urzędzie Miasta Gdyni odbyła się uroczystość, podczas której prezydent Gdyni osobiście składał wyrazy uznania i gratulacje na ręce każdego ze sportowców.

– Jestem dumny, widząc w tym gronie nowe twarze. Wy już wygraliście. To, że tu się dzisiaj spotykamy to jasny dowód na to, że macie w sobie mnóstwo determinacji, by osiągać sukcesy – mówił Wojciech Szczurek.

Zawodnicy naszego Klubu stanowili prawie połowę wszystkich nagrodzonych, co wyraźnie pokazuje pozycję Yacht Klubu Polski Gdynia na sportowej mapie miasta.

Podczas uroczystości wyróżnieni zostali nasi zawodnicy:

Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (jako załoga)– zdobywcy złotego medalu i tytułu Mistrzów Świata w kategorii do lat 21 i IV miejsca w kategorii Open do lat 23 podczas Mistrzostw Świata Juniorów kl. 49er.

Mikołaj Staniul – srebrny medalista Mistrzostw Polski w klasie 49er.

Hanna Dzik – zdobywczyni brązowego medalu w kategorii Junior podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata klasy 470 w rywalizacji załóg mieszanych oraz brązowego medalu na Mistrzostwach Polski w klasie 470.

Kacper Stanisławski – zdobywca brązowego medalu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski klasy Laser Standard oraz Pucharu Polski w klasie Laser w kategorii do lat 21, a także drugiego miejsca w kategorii seniorów.

Franciszek Borys i Marcel Mierzwicki (załoga) – złoci medaliści i mistrzowie Polski w klasie 29er, a także w Sprincie w klasie 29er.

Karolina Żurek i Agata Wilczewska (załoga)– brązowe medalistki Mistrzostw Polski w klasie 29er.

Paulina Rutkowska – Wicemistrzyni Europy podczas Drużynowych Mistrzostw Europy, a także złota medalistka na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w klasie Optimist.

Filip Jarosiewicz – zdobywca brązowego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w klasie Optimist.

Trenerzy: Paweł Nowakowski, Filip Lewandowski, Kajetan Jabłoński i Przemysław Struś.

Nagrody Prezydenta Gdyni to wieloletnia tradycja, której zadaniem jest docenienie wybitnych sukcesów gdyńskich sportowców oraz zmotywowanie ich do dalszej ciężkiej pracy.

.

XI Pomorska Gala Żeglarska

W poniedziałek 9 grudnia w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim odbyła się XI Pomorska Gala Żeglarska.

Co roku podczas gali wręczane są Nagrody Pomorskiego Związku Żeglarskiego (PoZŻ) „Kryształowy Żagiel” dla najlepszych żeglarzy, żeglarek, trenerów, klubów i wydarzeń mijającego sezonu żeglarskiego na Pomorzu.

Nie inaczej było tym razem. Najlepszym żeglarzem roku 2019 okazał się Piotr Adamowicz (AKM Gdańsk), najlepszą żeglarką, Zuzanna Rybicka (ChKŻ)  a najlepszym trenerem Paweł Solecki (UKS Navigo Sopot).

Pomorskim żeglarskim klubem roku 2019, za żeglarską robotę klubową na najwyższym poziomie, został wyróżniony nasz YKP Gdynia. Nagrodę odebrał osobiście Komandor YKP Gdynia Marek Stawiszyński, a całą uroczystość uświetnił swoją obecnością Komandor Zarządu Głównego YKP Janusz Marek Taber.

Warto też podkreślić, że jeden z Tytułów pomorskiego żeglarskiego wydarzenia roku 2019 otrzymał unikalny cykl dwuosobowych regat Off-Short Racing, którego to pomysłodawcą i realizatorem od kilku lat jest nasz kolega klubowy Paweł Wilkowski.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym!

Comments are closed.