Wideokonferencja Zarządu YKP Gdynia.

W minionym tygodniu odbyła wideokonferencja Zarządu Klubu. Obecny czas nie pozwala na spotkania w tradycyjnej formie, stąd wykorzystanie możliwości środków przekazu elektronicznego.  

 

 

 

Posiedzenia Zarządu Klubu zgodnie z zapisami Statutu powinny odbywać się raz w miesiącu. Brak możliwości spotkań został zastąpiony formą wideokonferencji, która w pełni się sprawdziła.

Podczas posiedzenia Zarządu omówiono sprawy budżetowe Klubu. Obecny czas mocno uderza w naszą działalność statutową. Zawieszone są zajęcia szkoleniowe w Klubie, zajęcia z zawodnikami prowadzone są przez naszych trenerów w formie pracy zdalnej tj. zawodnicy otrzymują zestawy zadań do wykonania, realizowane są seminaria wykładowe, projekcje czy organizowane wirtualne regaty na platformie Virtual Regatta. Trenerzy mają obowiązek dokumentować prowadzone zajęcia.

Na chwile obecną nieczynna jest Marina Gdynia, a nawet po zdjęciu obostrzeń niestety sezon żeglarski będzie mógł zacząć się zdecydowanie później, niż do tego przywykliśmy. Wiąże się to z brakiem środków pozyskiwanych z czarterów czy organizacji imprez.

Zarząd Klubu podjął działania, aby nasza jednostka została objęta w jakiejś części uchwaloną przez rząd tarczą antykryzysową, czyli pakietem rozwiązań ochronnych przed kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa. 

Podczas obrad podjęta została uchwala dotycząca postoju jednostek rezydentów na terenie Klubu, na mocy której do końca czerwca postój odbywa się na warunkach zimowych (w regulaminie postoju jachtów cena postoju z dniem 1 maja była zdecydowanie wyższa).

Omawiana była data zwołania Walnego Zgromadzenia, otwarcia sezonu czy organizacji imprez sportowych. Jednak na chwilę obecną z uwagi na sytuację sanitarno-epidemiczną w naszym kraju jest to niemożliwe do ustalenia. Na pewno odbędą się one w najbliższym możliwym i bezpiecznym dla zdrowia uczestników terminie. W przypadku Walnego Zgromadzenia (zgodnie ze Statutem powinno odbyć się do końca kwietnia danego roku), został o fakcie niemożliwości wykonania tego działania powiadomiony organ nadzoru, którym dla naszego Klubu jest Prezydent Miasta Gdyni.

Jednocześnie zwracamy się z prośbą do naszych członków i przyjaciół o przesyłanie ciekawych wspomnień z rejsów, regat, życia klubowego wraz ze zdjęciami, które byśmy mogli publikować, aby ubarwić stronę klubową. Co umili nam oczekiwanie na, miejmy nadzieje jak najszybszy, powrót do normalności.

 

 

Comments are closed.