Mistrzostwa Pomorza w klasach Laser.

W miniony weekend na jeziorze Charzykowskim odbyły się Mistrzostwa Pomorza w klasie Laser Radial i Laser 4.7. Nasi zawodnicy, szczególnie w klasie Laser 4.7 odgrywali znaczące role zdobywając złote medale zarówno w konkurencji dziewcząt jak i chłopców. Gratulacje! 

 

W dniach 1-2 maja Chojnicki Klub Żeglarski był gospodarzem Regat Konstytucyjnych w ramach których odbyły się Mistrzostwa Pomorza w klasach Laser Radial i Laser 4.7.  Przez dwa dni zmagań udało się rozegrać po 6 wyścigów dla każdej z klas. Podopieczni Trenera Filipa Lewandowskiego szczególnie w klasie 4.7 pokazali się z dobrej strony zdobywając złote medale i tytuły Mistrzów Pomorza!

 

 

 

 

 

 

 

W klasyfikacji chłopców klasy Laser 4.7 pierwsze miejsce zajął Igor Rudek (YKP Gdynia) przed zawodnikami ChKŻ-tu Jackiem Kalinowskim i Maksem Kabatem. Na czwartym miejscu uplasował się Konrad Wlazłowski. Wśród dziewcząt pierwsza była nasza Julia Wróblewska przed Alicją Akulicz (ChKŻ Chojnice) i Aleksandrą Zastawną (YKP Gdynia).

 

 

 

 

 

 

 

W klasie Laser Radial prym wiedli zawodnicy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Z naszych zawodników najlepiej spisali się: Miłosz Michalak miejsce 7 i Maciej Iliński miejsce 9.

Pełne wyniki regat.

To pierwsze regaty po zimowej przerwie. Pierwsze tegoroczne wyniki młodych zawodników Yacht Klubu Polski Gdynia to dobry prognostyk przed nadchodzącym sezonem. Procentuje dobrze przepracowany okres przygotowawczy. I obyśmy w tym sezonie mieli wiele takich dobrych wiadomości. Gratulacje! 

Comments are closed.