Puchar YKP Gdynia czas zacząć!

Od czwartku 13 maja do najbliższej niedzieli odbywać się będą regaty o Puchar YKP Gdynia, które stanowią pierwszą eliminację do Mistrzostw Świata i Europy.  Na starcie stanie 169 młodych zawodników, którzy powalczą o przepustki na najważniejsze imprezy sezonu.

 

 

Cztery dni wyścigowe (choć warunki pogodowe mogą to zweryfikować), planowane 14 wyścigów, na starcie 169 zawodników z 36 klubów, reprezentanci dwóch krajów to krótka statystyka regat o Puchar YKP Gdynia. Regat, które zaczynają (niestety po odwołaniu imprezy w Pucku) krajowe eliminacje do Mistrzostw Świata i Europy.

Czy i tym razem Gdynia będzie przyjazna młodym żeglarzom? Przekonamy się w niedzielę. 

„Prognoza pogody nie jest jednak zachęcająca. Niestety. Będziemy się starać zrobić wyścigów ile się da. Jednak nic na siłę” – tak rozpoczęła odprawę z trenerami sędzia główny regat Pani Basia Grabarz.

Organizatorem regat jest Yacht Klub Polski Gdynia przy wsparciu Gdyńskiego Centrum Sportu. Regaty są dofinansowane ze środków gminy Gdynia. Partnerem regat są Polski Związek Żeglarski, Pomorski Związek Żeglarski oraz portal Sailingnet. Specjalne podziękowania dla Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej w Gdyni za wsparcie logistyczne przy organizacji imprezy.

Zapraszamy do śledzenia wyników regat.

Comments are closed.