Sailing Poland na mecie w Cascais.

Zakończył się pierwszy etap regat The Ocean Race Europe z Lorient do Cascais. Nasza załoga dowodzona przez Bouwe Bekkinga na łódce „Sailing Poland” ukończyła etap na czwartym miejscu. Różnice na mecie między poszczególnymi jachtami liczone były w sekundach i minutach…
 
 

 
W grupie jachtów Volvo 65 najszybciej trasę długości ok. 670 mil pokonał jacht „Austrian Ocean Race Project”, który wyprzedził na mecie litewski „Ambersail 2” o zaledwie 6 sekund! Na trzecim miejscu dopłynęła załoga holenderskiego „Team Chilehood 1”.
W grupie jachtów IMOCA 60 najszybciej żeglował „CORUM L’Epargne”, drugi był „11-th Hour Racing Team”, a trzeci „LinkedOut”.
W Cascais jachty uczestniczące w The Ocean Race Europe rozegrają punktowany wyścig przybrzeżny. Następnie wystartują do drugiego etapu z metą w Alicante. Na wielu jachtach nastąpi spora wymiana w składach poszczególnych załóg. Te regaty, to dla wszystkich ekip ważny element przygotowań do przyszłorocznego wyścigu dookoła świata The Ocean Race, który wystartuje w listopadzie z Alicante.
6 czerwca 2021 – start etapu: Cascais => Alicante
13 czerwca 2021 – start etapu: Alicante => Genua
Warto podkreślić, że w załodze Sailing Poland żegluje czwórka zawodników, którzy pierwsze swoje żeglarskie kroki stawiali w naszym Klubie. Pełen skład załogi Sailing Poland w wyścigu TORE Lorient – Cascais to:
Bouwe Bekking – kapitan
Jens Dolmer
Aksel Magdahl
Simbad Quiroga
Joca Signorini
Alan Alkhatab
Stanisław Bajerski
Kacper Gwóźdź
Maja Micińska
Mateusz Gwóźdź (YKP Gdynia)
Gustaw Miciński (YKP Gdynia)
Ewa Fijolek
Adam Burdyło (reporter)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Comments are closed.