Zakończyliśmy 97 sezon w YKP Gdynia.

Bandera Yacht Klubu PolskiTradycyjnie 11 listopada o godzinie 11.00 odbyła się uroczystość zakończenia sezonu żeglarskiego w YKP Gdynia i opuszczenie bandery. Podczas uroczystości nagrodziliśmy najlepszych zawodników klubowych za wyniki sportowe w minionym sezonie.

 

 

 

 

Komandor Klubu Marek Stawiszyński punktualnie o godzinie 11.00 powitał przybyłych na uroczystości zakończenia sezonu gości, członków i sympatyków naszego Klubu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reprezentacja Klubu tradycyjnie złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem naszego patrona generała Mariusza Zaruskiego jak i pod tablicą pamiątkową poległych podczas drugiej wojny światowej członków YKP.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakończenie sezonu to okazja do nagrodzenia i wyróżnienia najlepszych zawodników klubowych za wyniki sportowe w minionym sezonie. Wyróżnienia otrzymali:   

  • Aleksandra Melzacka za wyniki sportowe w klasie 49erFX, udział w Igrzyskach Olimpijskich Tokyo 2020 oraz zdobycie Mistrzostwa Polski.
  • Rafał Sawicki za wyniki sportowe, zdobycie (ponowne!) Klubowego Mistrzostwa Polski oraz popularyzację żeglarstwa sportowego poprzez swoją działalność.
  • Paulina Rutkowska za wyniki sportowe w klasie 420.
  • Julia Wróblewska za wyniki sportowe w klasie ILCA 4.
  • Alicja Tutkowska za wyniki sportowe w klasie Optimist grupa A.
  • Szymon Kolka za wyniki sportowe w klasie Optimist grupa A.
  • Mateusz Piskorz za wyniki sportowe w klasie Optimist grupa B.
  • Robert Gwoźdź za wyniki sportowe w jachtach morskich oraz popularyzację morskiego żeglarstwa sportowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasz Trenerka Ewa Romaniuk otrzymała wyróżnienie najlepszego Trenera sezonu 2021 za duży wkład pracy w kształtowanie charakterów sportowych młodych żeglarzy szczególnie w grupie klasy 420.

Zarząd Klubu złożył specjalne podziękowania dla Firmy KING OSCAR za zaangażowanie i nieocenione wsparcie finansowe Szkółki Żeglarskiej Klubu, dzięki czemu co roku klub nasz powiększa się o kolejnych młodych żeglarzy.

Następnie Komandor Jan Goździkowski zgodnie etykietą żeglarską przeprowadził ceremonię opuszczenia bandery i 97 sezon nawigacyjny w Yacht Klubie Polski Gdynia przeszedł do historii.

 

 

 

 

 

 

 

Po uroczystościach odbyła się część mniej formalna jak między innymi spotkanie najmłodszych zawodników z naszą olimpijką Olą Melzacką, co dla młodych adeptów żeglarstwa z pewnością było niezapomnianym przeżyciem.

Galeria zakończenia sezonu 2021.

 

Comments are closed.