Gustaw Miciński multi mistrzem na lodzie!

W rozgranych w Estońskim Haapsalu Mistrzostwach Świata Juniorów w bojerowej klasie DN nasz zawodnik Gustaw Gucio Miciński został Wicemistrzem Świata. Do tego tytułu dołożył jeszcze Wicemistrzostwo Europy! Gratulacje!!

 

 

 

Mistrzostwa Świata w klasie DN Junior i Ice-Optimist rozgrywane w estońskim Haapsalu miały rozpocząć się 13 grudnia. Niestety przez pierwsze dwa dni pogoda – padający deszcz i silny wiatr – uniemożliwiła loty. Dopiero w środę, ostatniego dnia zmagań, udało się przeprowadzić 3 wyścigi w klasie Ice-Optimist i 4 w klasie DN junior. Gucio Miciński (Yacht Klub Polski Gdynia) finiszował w każdym wyścigu na drugim miejscu i pewnie zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Świata. Brązowym medalistą został zawodnik Cezary Sternicki (Baza Mrągowo). Naszych reprezentantów wyprzedził jedynie rewelacyjny Rasmus Maalinn z Estonii, który wygrał wszystkie cztery wyścigi. 

Wyniki Mistrzostw Świata.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień później rozegrane zostały Mistrzostwa Europy i w tej rywalizacji nasz zawodnik zajął także drugie miejsce i został Wicemistrzem Europy!

Gratulacje!!

 

Comments are closed.