Aleksandra Melzacka najlepszym sportowcem Gdyni w roku 2021!!

Aleksandra Melzacka została wybrana najlepszym sportowcem Gdyni w roku 2021. To już drugie takie wyróżnienie naszej zawodniczki. Poprzednio triumfowała w 2018 roku. W kategorii Nadzieja Gdyńskiego Sportu wyróżniona została także Paulina Rutkowska. 

 

 

Sportowcem Roku 2021 została Aleksandra Melzacka rywalizująca w olimpijskiej klasie 49erFX. Warto wspomnieć, że Ola jest pierwszą(!) kobiecą reprezentantką Gdyni na Igrzyskach Olimpijskich w żeglarstwie! Aleksandra Melzacka uczestniczyła w Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 (rozgrywanych w zeszłym roku), gdzie wraz z Kingą Łobodą z AZS AWFiS Gdańsk zajęła 15. miejsce. Podczas tych zmagań potrafiła wygrać nawet jeden z wyścigów olimpijskich. 

 

 

 

 

 

 

Aleksandra Melzacka to także aktualna Mistrzyni Polski w klasie 49erFX. Zawodniczka Yacht Klubu Polski Gdynia tym razem w załodze z Sandrą Jankowiak (AZS Poznań) bezapelacyjnie sięgnęła po ten tytuł wygrywając regaty we wrześniu w Górkach Zachodnich. Ola to także 5 zawodniczka ostatnich Mistrzostw Europy.

W kategorii Nadzieja Gdyńskiego Sportu wyróżniona została nasza reprezentantka w klasie 420 Paulina Rutkowska. Paulina to brązowa medalistka ostatnich Mistrzostw Świata w kategorii U17 kobiet. Zdobyła także 3. miejsce podczas Mistrzostw Polski Juniorów oraz 2. miejsce Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w klasie 420. 

 

 

 

 

 

 

GRATULACJE!!

Comments are closed.