Sailing Poland wygrywa St. Maarten Heineken Regatta!

W zakończonych w niedzielę 6 marca St. Maarten Heineken Regatta w grupie CSA 1 pierwsze miejsce zajął jacht SAILING POLAND startujący pod banderą Yacht Klubu Polski.

 

 

 

W rozpoczętych w czwartek 3 marca St. Maarten Heineken Regatta wystartowało blisko sto jachtów, w tym sześć polskich lub z polskimi załogami. Część z nich wcześniej uczestniczyło w wyścigu RORC Transatlantic Race z Wysp Kanaryjskich do Grenady na Karaibach, a następnie w RORC Carribean 600. 

W kolejnej karaibskiej imprezie – St. Maarten Heineken Regatta – Polacy ponownie się spisali. Pierwsze miejsce w grupie CSA 1 zajął „Sailing Poland” z Bouwe Bekkingiem za sterem startujący pod banderą Yacht Klubu Polski. O sukcesie jednostki przesądziły zwycięstwa w ostatnich dwóch wyścigach.

 

 

 

 

 

 

 

Na drugim miejscu, z identyczną liczbą punktów, ale mniejszą liczbą wygranych wyścigów, uplasowali się Holendrzy na jachcie „Janssen de Jong – DutchSail”.  Na trzecim zaś, z jednym punktem straty, „I Love Poland” ze sternikiem Grzegorzem Baranowskim. Na piątym miejscu znalazła się „Sisi” ze sternikiem Przemysławem Tarnackim, a na dziesiątym „Ocean Breeze” ze Zbigniewem Gutkowskim reprezentujący Yacht Club Sopot. Ponadto w grupie CSA 2 trzecie miejsce zajęła „Selma Racing Academy” ze sternikiem Arturem Skrzyszowskim, a w grupie CSA 3 także trzecie „Fujimo” ze sternikiem Tomaszem Kosobuckim.

Gratulujemy polskim załogom udanych startów!!

Comments are closed.