Inland Skipper

Inland skipper – sternik śródlądowy. Mimo, iż w Polsce na jachty o długości do 7,5 m nie są wymagane żadne uprawnienia, a tych jachtów jest u nas najwięcej, to my jednak zachęcamy do zdobywania praktycznej wiedzy żeglarskiej potwierdzonej certyfikatem Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarstwa ISSA.

Wszystkiego można się nauczyć samemu, ale może to trwać bardzo długo, a czasami koszt takiego doświadczenia może być bardzo bolesny. Program szkolenia w naszym systemie ogranicza się do minimum, które jest niezbędne do tego, aby bezpiecznie prowadzić jacht i poradzić sobie w różnych sytuacjach.

W szkoleniu na poziomie Inland skipper’a kładziemy nacisk na: bezpieczeństwo, umiejętność manewrowania jachtem na żaglach i na silniku, przepisy, meteorologię, budowę jachtu, ale również kładziemy duży nacisk na aspekty związane z ochroną środowiska.

Wymagania do uzyskania certyfikatu Inland Skipper (ISSA):
– wiek: ukończone 10 lat
– odbycie i uzyskanie pozytywnej oceny ze szkolenia realizowanego w ramach kursu na patent żeglarza jachtowego PZŻ lub rejsu stażowego organizowanego przez Yacht Klub Polski Gdynia.

Do uzyskania certyfikatu Inland Skipper nie jest wymagany egzamin. Zaliczenie szkolenia i uzyskanie stopnia odbywa się na podstawie oceny instruktora z przebiegu postępu edukacji kursanta podczas całego szkolenia lub rejsu stażowego.

 

W ramach szkolenia zapewniamy:
– wykłady teoretyczne z wykorzystaniem rzutnika, tablicy, przyborów nawigacyjnych, literatury i materiałów pomocniczych
– zajęcia praktyczne na jachcie, w ramach szkolenia realizowany jest również rejs uwzględniający zawinięcie do innych Marin Zatoki Gdańskiej.
– opiekę doświadczonych instruktorów i opiekuna kursu
– materiały edukacyjne pomocne w nauce
– wsparcie w kontynuacji uprawiania żeglarstwa po uzyskaniu certyfikatu (rejsy, warsztaty, udział w regatach)
– Istnieje możliwość rozłożenia opłaty na 2 raty.

Oferta szkoleń żeglarskich w YKP Gdynia

 

Kursy żeglarskie realizowane są we współpracy z Akademią Żeglowania, szkołą założoną przez członków Yacht Klubu Polski Gdynia.

SPRAWDŹ OFERTĘ NA SEZON 2018

Infolinia: +48 535 030 773
Email: kontakt@akademiazeglowania.pl

Przejdź do oferty

AZ_logo_ramka_kolor_inwersja