Inshore Skipper

Inshore skipper – podstawowy amatorski stopień skipperski. Jest to stopień, który wystarcza, aby samodzielnie wynająć jacht morski do żeglugi rekreacyjnej. Umożliwia on pływanie praktycznie na wszystkich akwenach czarterowych. Osoba posiadająca taki certyfikat powinna posiadać wszelkie umiejętności na zadowalającym poziomie, aby samodzielnie prowadzić jacht morski w porze dziennej w strefie przybrzeżnej.

Od osoby takiej oczekujemy, żeby radziła sobie z manewrami w porcie, umiała prowadzić nawigację, sprawnie i bezpiecznie obsługiwała jacht, aby nie wychodziła na morze bez aktualnej prognozy pogody oraz była przykładem dla innych w zakresie rozsądnego korzystania z dobrodziejstw naszego środowiska naturalnego.

Aby uzyskać ten certyfikat nie wymagane są żadne dodatkowe kursy (np. pierwsza pomoc, UKF, itp.) Oczywiście niezwykle ważne jest poczucie odpowiedzialności i jest to jedno z podstawowych kryteriów wydania certyfikatu. Jest to certyfikat przeznaczony dla tych, którzy planują pływać głównie po ciepłych wodach (akweny Morza Śródziemnego, Wyspy Kanaryjskie, Karaiby itp.). Certyfikat ten potwierdza nasze umiejętności w momencie zdobywania go, ale absolutnie nie powinien nas ograniczać, kiedy zdobyte doświadczenie i praktyka żeglarska umożliwią nam rozszerzenie akwenów, na których pływamy.

Wymagania do uzyskania certyfikatu Inshore Skipper (ISSA):
– wiek: ukończone 16 lat
– odbycie i uzyskanie pozytywnej oceny ze szkolenia realizowanego w ramach kursu na patent jachtowego sternika morskiego PZŻ lub rejsu stażowego organizowanego przez Yacht Klub Polski Gdynia.

Do uzyskania certyfikatu Inshore Skipper nie jest wymagany egzamin. Zaliczenie szkolenia i uzyskanie stopnia odbywa się na podstawie oceny instruktora z przebiegu postępu edukacji kursanta podczas całego szkolenia lub rejsu stażowego.

 

W ramach szkolenia zapewniamy:
– wykłady teoretyczne z wykorzystaniem rzutnika, tablicy, przyborów nawigacyjnych, literatury i materiałów pomocniczych
– zajęcia praktyczne na jachcie, w ramach szkolenia realizowany jest również rejs uwzględniający zawinięcie do innych Marin Zatoki Gdańskiej.
– opiekę doświadczonych instruktorów i opiekuna kursu
– materiały edukacyjne pomocne w nauce
– wsparcie w kontynuacji uprawiania żeglarstwa po uzyskaniu certyfikatu (rejsy, warsztaty, udział w regatach)
– Istnieje możliwość rozłożenia opłaty na 2 raty

Oferta szkoleń żeglarskich w YKP Gdynia

 

Kursy żeglarskie realizowane są we współpracy z Akademią Żeglowania, szkołą założoną przez członków Yacht Klubu Polski Gdynia.

SPRAWDŹ OFERTĘ NA SEZON 2018

Infolinia: +48 535 030 773
Email: kontakt@akademiazeglowania.pl

Przejdź do oferty

AZ_logo_ramka_kolor_inwersja