Klub

Szanowni Państwo,

Bandera YKP

Bandera YKP

W imieniu Zarządu, pracowników oraz członków, mam przyjemność przedstawić i zaprosić Państwa do Yacht Klubu Polski Gdynia.

Nasz Klub jest członkiem stowarzyszenia 17-stu Yacht Klubów Polski rozproszonych po całym kraju. Yacht Kluby Polski istnieją także w San Francisco (USA) oraz Londynie (GBR – z filią w Niemczech). Pierwszy Yacht Klub Polski powołany został w Warszawie w 1924 roku, a jego komandorem był gen. Mariusz Zaruski, natomiast Komandorem Honorowym – Prezydent RP Ignacy Mościcki.

Warto pamiętać , że:

  • Yacht Klub Polski to jedyny klub żeglarski w Polsce, który ma prawo posługiwać się Banderą Marynarki Wojennej z własnym logo!
  • bandera ta jest wpisana do rejestru Lloyd’s Register of Yachts,
  • YKP ma taki sam prestiż jak brytyjskie kluby królewskie!
  • YKP jest wielokrotnym członkiem założycielem Polskiego Związku Żeglarskiego.
Prezydent Ignacy Mościcki, pierwszy Komandor Honorowy YKP

Prezydent Ignacy Mościcki, pierwszy Komandor Honorowy YKP

Na przestrzeni lat misją Yacht Klubu Polski Gdynia stało się kreowanie nowego stylu życia poprzez upowszechnianie żeglarstwa. Misję tą realizujemy z pasją, stawiając sobie ambitne cele i konsekwentnie dążąc do ich urzeczywistnienia.

YKP Gdynia szkoli zarówno dzieci jak i młodzież, organizuje rejsy morskie, kursy żeglarskie oraz duże imprezy żeglarskie. Dzięki temu, nasz Klub zaliczany jest do wąskiego grona organizacji żeglarskich, w których żeglować można od lat 6 do 106!

Serdecznie zapraszamy wszystkich do Yacht Klubu Polski!

Z żeglarskim pozdrowieniem,

Komandor YKP Gdynia