Dzień pierwszy Pucharu Trenerów

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami z pierwszego dnia regat o Puchar Trenerów, rozgrywanych w ramach Żeglarskich Dni Gdyni.

 

Dzień pierwszy za nami. Jednak nie było lekko.Do regat zgłosiło się 148 zawodników. To najliczniej obsadzone regaty w tym roku.

Od rana było deszczowo, ale nie nadmiar wody był przyczyną opóźnienia o dwie godziny inauguracyjnego startu. – Była za duża fala. Wielu z tych zawodników jeszcze nie żeglowało na morzu. Dlatego w takich warunkach mogliby mieć problemy, aby wyjść nawet z portu, nie mówić o ściganiu – wyjaśniał Tomasz Chamera, dyrektor sportowy PZŻ.

Dlatego postanowiono poczekać do godziny na 14 na poprawę warunków. W tym czasie Gdyński Ośrodek Sportu i rekreacji zorganizował na plaży różnego rodzaju zabawy i gry. Piłka nożna, przeciąganie liny, rugby oraz konkurencje sprawnościowe wypełniły wolny czas.

Po południu ruszyła rywalizacja na wodzie. Udało się rozegrać trzy zaplanowane na ten dzień wyścigi. Zmienny wiatr przetasowywał stawkę żeglarzy. Po pierwszym dniu prowadzi zawodnik YKP Gdynia Mikołaj Staniul. W tym roku z pięciu regat wygrałem cztery, a w jednych byłem na drugim miejscu. Tutaj też chce być pierwszy, gdyż znam ten akwen i to powinno być pomocne – podkreślał Mikuś. Na drugim miejscu plasuje się Hania Dzik z Iławy.

W piątek kolejne wyścigi. Zapraszamy do kibicowania z bulwaru nadmorskiego, skąd bardzo dobrze widać zmagania najmłodszych żeglarzy.

Wyniki Puchar Trenerów – po 1 dniu

Zdjęcia z pierwszego dnia regat.

 

Aktualności

Kategorie