Regaty o Puchar Trenerów już niebawem.

Już za dwa tygodnie w dniach 22-24 lipca odbędą się tradycyjne regaty organizowane przez Yacht Klub Polski Gdynia – Puchar Trenerów. Ta coroczna impreza dla zawodników grupy B klasy Optimist odbędzie się w ramach żeglarskich dni Gdyni – VOLVO Gdynia Sailing Days. Na starcie regat spodziewamy się ponad 200 młodych zawodników, którzy będą rywalizować o najwyższe laury.

 

Zawiadomienie o Regatach Puchar Trenerów

 

VOLVO Gdynia Sailing Days 2013  parę słów informacji:

Prawie tysiąc żeglarzy przybędzie do Gdyni – Żeglarskiej Stolicy Polski – aby wziąć udział w cyklu regat VOLVO Gdynia Sailing Days 2013. Impreza odbędzie się w dniach 17-28 lipca i już teraz zapowiada się bardzo atrakcyjnie… 

VOLVO Gdynia Sailing Days to pierwsze w historii Polski cykliczne międzynarodowe regaty żeglarskie. To także, obok niemieckiego Tygodnia Kilońskiego (Kieler Woche), najważniejsze święto żeglarstwa regatowego w obrębie basenu Morza Bałtyckiego.

W tym roku Volvo Gdynia Sailing Days odbędzie się po raz czternasty. W programie znajdą się aż cztery imprezy rangi mistrzostw świata, Europy i Polski. Wszystkie wyniki zaliczane będą do rankingu Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF.

Całość rozpocznie się z wysokiego „C”, bo jako pierwsze na wodę wypłyną panie biorące udział w Mistrzostwach Europy Kobiet w matchracingu (od 17 do 21 lipca). Rywalizacja między najlepszymi zawodniczkami Starego Kontynentu w tej niezwykle widowiskowej formule będzie świetnie widoczna z punktu na końcu Skweru Kościuszki.

18-20 lipca to również termin zarezerwowany dla Pucharu Miasta Gdyni. W tym roku w jego programie znajdują się następujące klasy: Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard. Na starcie awizowani są zawodnicy mający na koncie występy w mistrzostwach świata i Europy.

W weekend 20-21 lipca przy Bulwarze Nadmorskim pojawi się Delphia24 – całkowicie polska klasa regatowa, w której udział bierze wielu byłych wybitnych zawodników kadry narodowej oraz widowiskowe i najszybsze ze wszystkich startujących w tym roku łodzi – katamarany A-Class.

Najbardziej prestiżowymi regatami tegorocznej edycji VOLVO Gdynia Sailing Days będą Mistrzostwa Świata klasy Micro, które wystartują 22 lipca i potrwają aż przez sześć dni. W tej klasie Polska broni tytułu mistrzowskiego wywalczonego w zeszłym roku przez załogę Piotra Ogrodnika.

Najmłodsi zawodnicy regat przystąpią do rywalizacji również 22 lipca. Tego dnia rozpoczną się regaty o Puchar Trenerów w klasie Optimist. Na starcie spodziewanych jest przeszło 200 zawodników i zawodniczek w wieku od 6 do 15 lat.

Kolejna prestiżowa impreza to Mistrzostwa Świata Juniorów w klasach 49er i 49erFX. Łódki te, określane jako Formuła 1 żeglarstwa olimpijskiego, stacjonować będą na plaży miejskiej, a same wyścigi odbywać się będą wzdłuż bulwaru i plaży. 49erFX to nowa klasa olimpijska dla kobiet i to właśnie w Gdyni panie będą mogły po raz pierwszy rywalizować w imprezie tej rangi. Regaty potrwają od 24 do 28 lipca.

Wspomniany już matchracing nie tylko rozpocznie VOLVO Gdynia Sailing Days, ale również je zakończy. Klamrą spinającą całe święto żeglarstwa będzie Gdynia MatchCup – Otwarte Mistrzostwa Polski. Regaty będą miały rangę Pucharu Świata o bardzo wysokim współczynniku G2 (wyżej punktowane są tylko mistrzostwa świata i regaty G1). Tytułu broni w tym roku gdynianin Przemysław Tarnacki, ale wielu zawodników z Polski i zagranicy również będzie miało chrapkę na zwycięstwo. Wyścigi można obserwować przy Skwerze Kościuszki od 25 do 28 lipca.

Ceremonia zakończenia całej imprezy, podobnie zresztą jak ceremonia otwarcia, planowana jest w pięknym otoczeniu Mariny Gdynia.

Sportowa rywalizacja tradycyjnie wzbogacona zostanie o program rozrywkowo-rekreacyjny skierowany do widzów. W gdyńskiej Marinie powstanie specjalne Miasteczko VOLVO Gdynia Sailing Days, w którym czekała będzie moc atrakcji związanych nie tylko z żeglarstwem! Z kolei na plaży „Śródmieście” zorganizowane zostaną ekscytujące wydarzenia sportowe – 20 lipca w ramach Turnieju Siatkówki o Puchar VOLVO Gdynia Sailing Days zmierzą się ze sobą pasjonaci plażowej odmiany tej dynamicznej dyscypliny. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – festyn, który odbędzie się na gdyńskiej plaży w dniach 20 i 21 lipca z pewnością stanie się wspaniałą okazją do świetnej zabawy – zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Całość zamkną Mistrzostwa Polski w piłce nożnej plażowej (27-28 lipca). Najlepsze zespoły zagwarantują widzom odpowiedni poziom sportowej adrenaliny.

Wyścigi jachtów oraz pozostałe przedsięwzięcia z pewnością dostarczą zawodnikom, turystom i mieszkańcom miasta wspaniałej zabawy i emocjonujących wrażeń. Liczymy, że ranga wydarzenia, kompleksowe wykorzystanie wszystkich możliwości Gdyni oraz umiejscowienie zawodów w punktach doskonale widocznych ze Skweru Kościuszki, plaż i Bulwaru Nadmorskiego po raz kolejny wzbudzi ogromne zainteresowanie wśród wszystkich odbiorców.

Do zobaczenia w Gdyni!

Aktualności

Kategorie