Szczecińskie obchody uroczystości 90 lat YKP.

Ponad stu żeglarzy z całego świata wzięło udział w obchodach 90-lecia Yacht Klubu Polski. Uroczystości odbyły się w miniony weekend w Szczecinie. Yacht Klub Polski Gdynia reprezentowali Komandorzy Marek Stawiszyński, Jan Goździkowski i Oskar Janowski. 

Wyśmienici żeglarze, a zarazem legendy najstarszego żeglarskiego klubu w Polsce odebrali  odznaczenia, medale i upominki. Przy Mazurku Dąbrowskiego po raz 90. została podniesiona bandera. Uroczystość była doskonałą okazją do spotkania po latach. Uczestnicy nie kryli radości oraz chętnie wracali pamięcią do przeszłości.

„To niesamowite wydarzenie i przepiękny widok. Dookoła wszędzie mundury, starsze i młodsze pokolenie żeglarzy. Kultywują tradycję i pięknie reprezentują nasz klub” – przyznał wzruszony Stanisław Żyła, komandor Yacht Klub Polski w Szczecinie. Na spotkanie przyjechali goście nie tylko z Polski, ale z innych krajów, między innymi z Yacht Klubów z Londynu czy Nowego Jorku.

Yacht Klub Polski Gdynia reprezentowali Komandorzy Marek Stawiszyński, Jan Goździkowski i Oskar Janowski.

Yacht Klub Polski został założony 10 grudnia 1924 roku w Warszawie z inicjatywy Komandora Antoniego Aleksandrowicza. Obecnie jest stowarzyszeniem 20 klubów, w tym pięciu polonijnych.

 

Aktualności

Kategorie