Mariusz Borowiak w Gdyni.

Zapraszamy na spotkanie z wybitnym marynistą Mariuszem Borowiakiem. Odbędzie się ono w Gdyni w ramach Święta Morza z okazji 90-lecia YACHT KLUBU POLSKI Gdynia.

Mariusz Borowiak to najpoczytniejszy w tej chwili marynista w Polsce. Choć pisze nie tylko o dziejach polskiej floty wojennej to właśnie książki poświęcone temu właśnie tematowi zapewniły mu popularność wśród czytelników. „Westerplatte. W obronie prawdy”, „Plamy na banderze”, „ORP „Wilk”. Okaleczony drapieżnik” – to tylko niektóre z jego najgłośniejszych książek, w których odbrązawia historię polskiej Marynarki Wojennej.

Ale Borowiak to również autor jedynej biografii legendarnego polskiego admirała Józefa Unruga. I z tego właśnie powodu będzie się z nim można spotkać w Gdyni 27 czerwca (piątek) o godz. 17 w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego przy al. Jana Pawła II 11 (wejście od strony Skweru Kościuszki). Wstęp wolny.

Spotkanie połączone będzie z projekcją filmu o Unrugu oraz promocją najnowszej pracy Borowiaka „Słownika biograficznego wielkopolskich emigrantów, podróżników i ludzi morza”.

Borowiak opowie o Admirale w ramach obchodów 90-lecia YACHT KLUBU POLSKI Gdynia. Unrug był pierwszym i jedynym przedwojennym komandorem tego klubu. W tym roku wypada 130 rocznica jego urodzin. Z tego powodu pomorscy żeglarze ogłosili rok 2014 w Gdyni „Rokiem admirała Józefa Unruga”.

Aktualności

Kategorie