Puchar Trenerów za nami.

Filip Miłoszewski (Barnim Goleniów) zwyciężył w Pucharze Trenerów w klasie Optimist w grupie B. Przez trzy dni w regatach odbywających się w ramach Volvo Gdynia Sailing Days rywalizowało 191 żeglarek i żeglarzy do lat 13. Udało się rozegrać osiem wyścigów w bardzo dobrych warunkach pogodowych.

Ostatniego dnia rywalizacji stawka podzielona zostały na trzy grupy na podstawie miejsc zajętych w wyścigach. Do walki o najwyższe lokaty dopuszczano uczestników z pozycji 1-66 po piątkowo-sobotnich startach. Odbyły się trzy wyścigi. Najlepiej w nich żeglował Filip Miłoszewski, który wygrał dwukrotnie, a raz osiągnął metę na 6. pozycji. Tym samym zawodnik Barnim Goleniów awansował z 3. na 1. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Spore zmiany zaszły także na dalszych lokatach. Liderka po dwóch dniach Anna Januszewska miała w niedzielę tylko jeden udany wyścig, który ukończyła na 3. miejscu. Dwa kolejne starty kończyła w trzeciej „10”. Dlatego żeglarka YKP Gdynia spadła na 6. miejsce w klasyfikacji open, a wśród dziewcząt też nie wygrała, kończąc z 2. lokatą.
Poza „10” najlepszych w kategorii open oraz „8” najlepszych dziewcząt klasyfikacji generalnej, na ceremonii dekoracji wyróżniono również po pięciu najlepszych dziewcząt i chłopców w kategorii do lat 9. Zawodnicy oprócz okazałych pucharów otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego i sportowego.

 

Medaliści Pucharu Trenera w klasie Optimist w ramach Volvo Gdynia Sailing Days:

Klasyfikacja open:

1 . Filip Miłoszewski (Barnim Goleniów )

2 . Tobiasz Szymanek (MOS SSW Iława)

3. Maciej Lutyński (YKP Gdynia)

Open dziewcząt:

 1. Gabriela Czapska (Spójnia Warszawa)

2. Anna Januszewska (Yacht Klub Stal Gdynia)

3. Gabriela Kulka (Spójnia Warszawa)

Chłopcy do lat 9:

1.  Mateusz Gwóźdź (YKP Gdynia)

2. Marcel Bisewski (YKP Gdynia)

3. Mateusz Gigielewicz (Baza Mrągowo)

Dziewczęta do lat 9:

1. Oliwia Krajewska (YKP Gdynia)

2. Helena Grubba (Zatoka Puck)

3. Zuzanna Zasada (Zatoka Puck)

WYNIKI GRUPA ZŁOTA

WYNIKI GRUPA SREBRNA

WYNIKI GRUPA BRĄZOWA

Aktualności

Kategorie