Puchar Trenerów grupy B.

Rozpoczęły się zmagania najmłodyszych żeglarzy w regatach o Puchar Trenerów dla klasy Optimist grupa B. W tym roku o miano najlepsze zawodnika rywalizuje ponad 200 uczestników regat.

thumb_825x525_90_resize_16421c6af6327886ad2622caab596c96

209 żeglarzy do lat 12 zgłosiło się do rywalizacji w klasie Optimist w Pucharze Trenerów. W piątek mieli oni zaplanowane cztery wyścigi, ale ze względu na silny wiatr nie odbył się żaden z nich. Młodzi zawodnicy z pewnością się nie nudzili, bo zamiast sportowych zmagań na wodzie aktywnie spędzili czas na plaży – grali w piłkę nożną i siatkówkę, rywalizowali w przeciąganiu liny oraz wzięli udział w innych zabawach i konkursach.

– Warunki wietrzne dla tych klas były zdecydowanie za trudne i dlatego podjęliśmy decyzję, że w piątek wyścigi z ich udziałem nie odbędą się. W Optimiście startują bardzo młodzi i niedoświadczeni żeglarze, z których większość dopiero w Gdyni miałaby okazję sprawdzić swoje umiejętności na otwartych wodach. Do tej pory pływali oni głównie na jeziorach, gdzie panują zupełnie inne realia. Dlatego nie chcieliśmy ich wystraszyć warunkami, które tego dnia dominowały na Zatoce Gdańskiej. W piątek na tym akwenie wiał porywisty wiatr o sile dochodzącej do 30 węzłów – wyjaśnił wiceprezes ds. sportowych Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera.

Informacje dotyczące regat, wyniki, zdjęcia dostępne są na stronie Volvo Gdynia Sailing Days.

Zapraszamy do kibicowania!

Aktualności

Kategorie