W oczekiwaniu na wiatr czyli koniec regat o Puchar YKP Gdynia.

Niestety mimo szumnych zapowiedzi serwisów meteorologicznych wiatr do Gdyni nie zawitał przez kolejne dni. Zawodnicy oczekiwali w Marinie Gdynia na sygnał Komisji Sędziowskiej do zejścia na wodę. Mimo tych ambitnych planów realizacja ich okazała się niemożliwa. Wyścigów nie było. Wyniki po dwóch dniach okazały się ostateczne.

Puchar YKP Gdynia - dzien 3 - 15

W sobotę oczekiwania na wiatr były spore. Po pierwszych dwóch dniach zakończyły się eliminacje i zawodnicy mieli ścigać się w grupie złotej i srebrnej. Niestety, mimo chęci zejścia na wodę, wiatr się nie pojawił. O godzinie 17.00 Komisja Sędziowska poddała się odwołująć wyścigi w sobotę. Dla zawodników zorganizowany został grill.

Puchar YKP Gdynia - dzien 3 - 17

Niedziela nie poprawiła nastrojów młodych zawodników i ich trenerów. Morze wyglądało jeszcze bardziej wyprasowane, a wiatr tylko miejscami marszczył wody zatoki gdańskiej. Po porannej odprawie zdecydowano, iż czekamy do godziny 13.00. I tym razem Neptun zdecydował za żeglarzy i rywalizacja zakończona została wynikami po dwóch pierwszych dniach rywalizacji.

Puchar YKP Gdynia - dzien 3 - 6

Na zakończeniu regat nagrody najlepszym zawodnikom Pucharu YKP Gdynia wręczali Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera, Prezydent Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist Tomasz Figlerowicz i gospodarz regat Komandor Sportowy YKP Gdynia Jan Goździkowski.

Puchar-YKP-Gdynia-dzien-4-6

W klasyfikacji chłopców najlepszy okazał się zawodnik MKŻ Arka Gdynia – Igor Kuczys, drugie miejsce zajął Rafał Pogorzelski z Nauticus YC Olsztyn, trzecie Patryk Kosmalski z CHKŻ Chojnice.

Puchar-YKP-Gdynia-dzien-4-29

W klasyfikacji dziewcząt pierwsze miejsce zajęła zawodniczka Yacht Klubu Polski Gdynia Pola Dzik, drugie Weronika Jaroszek z klubu KSW Baltic, trzecie Emilia Roszkowska z KS Spójnia Warszawa.

Puchar-YKP-Gdynia-dzien-4-7

Gratulacje dla zwycięzców!!

Wyniki regat – Grupa Złota.

Wyniki regat – Grupa Srebrna

Galeria zdjęć.

Aktualności

Kategorie