Rozpoczęcie sezonu 2017 i piknik żeglarski – tak było

W ubiegłą niedzielę 7 maja Yacht Klub Polski Gdynia otworzył oficjalnie kolejny w swojej historii sezon żeglarski.  Punktualnie o godzinie 11.00 Zastępca Komandora Klubu kolega Marek Stawiszyński wraz z W-ce komandorem ds. Sportowych Janem Goździkowskim przywitali zaproszonych członków Klubu, trenerów, instruktorów, zawodników oraz sympatyków.

1

2

3

Otwarcie sezonu to jeden z najważniejszych momentów w życiu społeczności klubowej. Jest to okazja do podsumowań ubiegłego roku oraz przedstawienia prognoz i planów na rok bieżący. Rok 2017 jest oficjalnie ogłoszony rokiem gen. Mariusza Zaruskiego. Hołdując tradycji patrona oraz pierwszego komandora YKP delegacja Klubu złożyła wiązankę pod pomnikiem generała.

4   5

Kolejnym miłym akcentem było przyznanie odznaczenia Brązowej Odznaki Yacht Klubu Polski dla zasłużonego członka Klubu – kol. Tadeusza Biercia. Swoistą laudację i uzasadnienie nadania odznaczenia przedstawił W-ce komandor ds. sportowych kolega Jan Goździkowski. Po prezentacji nastąpiło przyznanie odznaczenia.

6

7

Kolejnym ważnym akcentem było nagrodzenie osiągnięć sportowych młodych adeptów sztuki żeglarskiej. Nagrodzeni zostali zarówno zwodnicy, jak i ich trenerzy. Kapitan Sportowy Klubu – Dariusz Dołęga przedstawił pokrótce zarówno osiągnięcia, jak i przede wszystkim plany sportowe, jakie stoją przed Klubem.

8    10

9

11

Wreszcie kulminacyjnym momentem było krótkie przemówienie w-ce prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego, jednocześnie prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz członka Yacht Klubu Polski Gdynia, kol. Bogusława Witkowskiego, a następnie – zgodne z ceremoniałem – oficjalne podniesienie bandery YKP na maszcie, które oficjalnie otworzyło klubowy sezon żeglarski.

12

13

Po części oficjalnej Zarząd zaprosił członków i sympatyków Klubu na poczęstunek, a jednocześnie Bartosz Gruszka zaprosił wspólnie z trenerami szkółek żeglarskich oraz instruktorami Akademii Żeglowania na piknik żeglarski organizowany na terenie Klubu dla wszystkich członków i sympatyków Klubu. W trakcie pikniku dzieci miały okazję nauczyć się praktycznych umiejętności wiązania węzłów żeglarskich, wykonały fantastyczne prace plastyczne. Dorośli wraz z dziećmi mieli również okazję skorzystać z możliwości odbycia krótkich rejsów i podziwiania Gdyni z akwenu Zatoki Gdańskiej. Dodatkową atrakcją był fakt, że transport na jachty odbywał się klubowym RIB-em, a więc młodzi adepci mieli zapewnioną dodatkową przygodę w postaci „abordażu” jednostek Akademii Żeglowania. Wszystko odbywało się pod nadzorem doświadczonych instruktorów, którzy dbali o to, aby wszystko odbywało się bezpiecznie, a buzie naszych milusińskich i ich rodziców były uśmiechnięte od ucha do ucha.

14

15

16

17

18

19

20

21

Ostatecznie nasz piknik, a tym samym otwarcie sezonu zakończyliśmy późnym popołudniem, a duża frekwencja i zainteresowanie pozwalają przypuszczać, że sezon 2017 będzie dla Klubu, jego członków i sympatyków równie udany. Więcej zdjęć z naszej uroczystości dostępna jest w galerii.

Galeria zdjęć

Aktualności

Kategorie