W ubiegłą niedzielę 7 maja Yacht Klub Polski Gdynia otworzył oficjalnie kolejny w swojej historii sezon żeglarski. Punktualnie o godzinie 11.00 Zastępca Komandora Klubu kolega Marek Stawiszyński wraz z W-ce komandorem ds. Sportowych Janem Goździkowskim przywitali zaproszonych członków Klubu, trenerów, instruktorów, zawodników oraz sympatyków.
Otwarcie sezonu to jeden z najważniejszych momentów w życiu społeczności klubowej. Jest to okazja do podsumowań ubiegłego roku oraz przedstawienia prognoz i planów na rok bieżący. Rok 2017 jest oficjalnie ogłoszony rokiem gen. Mariusza Zaruskiego. Hołdując tradycji patrona oraz pierwszego komandora YKP delegacja Klubu złożyła wiązankę pod pomnikiem generała.
Kolejnym miłym akcentem było przyznanie odznaczenia Brązowej Odznaki Yacht Klubu Polski dla zasłużonego członka Klubu – kol. Tadeusza Biercia. Swoistą laudację i uzasadnienie nadania odznaczenia przedstawił W-ce komandor ds. sportowych kolega Jan Goździkowski. Po prezentacji nastąpiło przyznanie odznaczenia.
Kolejnym ważnym akcentem było nagrodzenie osiągnięć sportowych młodych adeptów sztuki żeglarskiej. Nagrodzeni zostali zarówno zwodnicy, jak i ich trenerzy. Kapitan Sportowy Klubu – Dariusz Dołęga przedstawił pokrótce zarówno osiągnięcia, jak i przede wszystkim plany sportowe, jakie stoją przed Klubem.

Wreszcie kulminacyjnym momentem było krótkie przemówienie w-ce prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego, jednocześnie prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz członka Yacht Klubu Polski Gdynia, kol. Bogusława Witkowskiego, a następnie – zgodne z ceremoniałem – oficjalne podniesienie bandery YKP na maszcie, które oficjalnie otworzyło klubowy sezon żeglarski.
Po części oficjalnej Zarząd zaprosił członków i sympatyków Klubu na poczęstunek, a jednocześnie Bartosz Gruszka zaprosił wspólnie z trenerami szkółek żeglarskich oraz instruktorami Akademii Żeglowania na piknik żeglarski organizowany na terenie Klubu dla wszystkich członków i sympatyków Klubu. W trakcie pikniku dzieci miały okazję nauczyć się praktycznych umiejętności wiązania węzłów żeglarskich, wykonały fantastyczne prace plastyczne. Dorośli wraz z dziećmi mieli również okazję skorzystać z możliwości odbycia krótkich rejsów i podziwiania Gdyni z akwenu Zatoki Gdańskiej. Dodatkową atrakcją był fakt, że transport na jachty odbywał się klubowym RIB-em, a więc młodzi adepci mieli zapewnioną dodatkową przygodę w postaci „abordażu” jednostek Akademii Żeglowania. Wszystko odbywało się pod nadzorem doświadczonych instruktorów, którzy dbali o to, aby wszystko odbywało się bezpiecznie, a buzie naszych milusińskich i ich rodziców były uśmiechnięte od ucha do ucha.
Ostatecznie nasz piknik, a tym samym otwarcie sezonu zakończyliśmy późnym popołudniem, a duża frekwencja i zainteresowanie pozwalają przypuszczać, że sezon 2017 będzie dla Klubu, jego członków i sympatyków równie udany. Więcej zdjęć z naszej uroczystości dostępna jest w galerii.



















