Relacja ze spotkania Klubowego w ramach Akademii Żeglarstwa Regatowego.

W dniu 15 lutego odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Akademii Morskiego Żeglarstwa Regatowego. Tematem było przygotowanie jachtu do regat i sezonu żeglarskiego. Moderatorem spotkania był jeden z naszych najbardziej doświadczonych żeglarzy regatowych – kol. Czesław Perlicki. Frekwencja dopisała. W sali trenerskiej zebrało się kilka pokoleń żeglarzy – zarówno członków Klubu jak też absolwentów Akademii Żeglowania i sympatyków. Co więcej mieliśmy na sali gości z zaprzyjaźnionego Yacht Klubu Polski z Inowrocławia.

Podczas spotkania omówiono w szczegółach różne rozwiązania kluczowe dla przygotowania jachtu do regat i do sezonu żeglarskiego. Czesław Perlicki podkreślił że niektóre rodzaje prac należy wykonać tak naprawdę na zakończenie poprzedniego sezonu żeglarskiego podczas slipowania jachtu. Wiele elementów które są konserwowane zabezpieczamy w okresie zimowym. Nie mniej ważnym elementem – jeśli nie najważniejszym (oprócz przygotowania samej łódki) – jest przygotowanie załogi. W zasadzie uznaliśmy że systematyczny trening oraz dobranie członków załogi jest kluczowym czynnikiem sukcesu w regatach.

Omówiony został także swoisty referencyjny zestaw prac (coś w rodzaju check list) jakie należy wykonać nie tylko przed sezonem regatowym, ale przed każdymi regatami. W tym miejscu nawiązano także do przepisów regatowych żeglarstwa i ich wpływu na możliwość przygotowywania jachtu do regat.Na koniec spotkania rozwinęła się dyskusja wykraczająca już nieco poza jego tematykę, nie mniej jednak dotyczyła kwestii związanych z naszym Klubem i z pomysłami na kolejne spotkania.

P1080824 P1080820 P1080826 P1080814

Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas aby wziąć udział w naszym spotkaniu. Liczymy na nie mniejszą frekwencję na kolejnym które odbędzie się już 22 marca. Moderatorem spotkania będzie nie kto inny jak Jarosław Kaczorowski – członek honorowy naszego Klubu. Tematem przewodnim spotkania będzie żegluga w trudnych warunkach.

Aktualności

Kategorie