Spotkanie Klubowe – relacja

W dniu 2 marca 2018 roku odbyło się spotkanie z okazji okrągłego Jubileuszu powołania do życia Oddziału Morskiego Yacht Klubu Polski, którego bezpośrednim kontynuatorem jest Yacht Klub Polski Gdynia.

Spotkanie otworzył Komandor Klubu – kol. Marek Stawiszyński, który podkreślił nie tylko historyczne związki naszego Klubu z oddziałem Morskim, ale zwrócił uwagę na szczególną wartości jakie z tych tradycji wynikają. Szczególnie podkreślił znaczenie bandery i munduru, który jest naszym wyróżnikiem. Nasz Komandor wyraził – wydaje się – wolę wszystkich zgromadzonych członków naszego Klubu, aby za niecałe już 10 lat, kiedy nasz Klub będzie obchodził okrągłą rocznicę 100 lat działalności, nasi następcy mówili o nas podczas tej rocznicy z równym szacunkiem jak i my o naszych poprzednikach.

DSC_0306

Po części oficjalnej odbyło się – już w mniej formalnej atmosferze – spotkanie towarzyskie członków i sympatyków Klubu połączone ze śpiewaniem szant i piosenek żeglarskich. Muzyka na żywo i spotkanie kilku pokoleń żeglarzy z jednej strony stwarzało możliwość wymiany doświadczeń, a z drugiej strony inspirowało tych bardziej doświadczonych do dzielenia się różnymi anegdotami związanymi z życiem naszego Klubu.

DSC_0311

Dobra atmosfera sprawiła, że spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych. Kolejne towarzyskie spotkanie klubowe planowane jest na uroczystość Otwarcia sezonu i podniesienia bandery, które będzie miało miejsce w niedzielę 6 maja 2018 r.

Aktualności

Kategorie