Puchar Prezydenta Miasta Gdyni – zawiadomienie.

Już za kilkanaście dni odbędą się regaty o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni. Na starcie tych regat staną zawodnicy klas olimpijskich 470, Laser, Laser Radial oraz młodzieżowych 420, 29er i Laser 4.7. Spodziewamy się około 200 zawodników. Zapraszamy do Gdyni!

Puchar Prezydenta Miasta Gdyni 2017 - 6

Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni w klasach 470, 420, Laser, Laser Radial, Laser 4.7 i 29er to coroczna impreza dla klas olimpijskich i przygotowawczych, w której rywalizują zawodnicy z całego kraju oraz z zagranicy. Częstymi gośćmi na naszej imprezie byli zawodnicy z Rosji, Ukrainy, Niemiec i Szwecji. W przeszłości gościliśmy również z takich krajów jak Hongkong czy Japonia. W tym roku impreza ta stanowi również krajową eliminację do Mistrzostw Świata i Europy dla klas 470, 420 i 29er.

Żeglowanie na wymienionych klasach żeglarskich to początek profesjonalnej kariery w sporcie wyczynowym, której uwieńczeniem może być udział w igrzyskach olimpijskich.

Regaty rozgrywane będą na wodach Zatoki Gdańskiej w pobliżu Bulwaru Nadmorskiego, co będzie stanowiło dodatkową atrakcję dla mieszkańców miasta i turystów odwiedzających nasze miasto. Zapraszamy do kibicowania!

Zawiadomienie o Regatach PPMG 2018

 

Aktualności

Kategorie