Puchar YKP Gdynia klasy OPP czyli eliminacje czas zacząć.

W dni wczorajszym rozpoczęła się II eliminacja do Mistrzostw Świata i Europy oraz I eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli regaty o Puchar YKP Gdynia. W pierwszym dniu regat komisja sędziowska przeprowadziła 4 zaplanowane wyścigi. Wiatr do 14 węzłów z kierunków północnych wielu młodym zawodnikom sprawił pewne trudności. 

IMG_3252

Komisja sędziowska pod czujnym okiem Sędziego Głównego regat Pani Basi Grabarz sprawnie przeprowadziła wszystkie zaplanowane na ten dzień wyścigi. „Zawodnicy byli bardzo zdyscyplinowani, przez cały dzień nie mieliśmy żadnego falstartu. Może to warunki morskie i niewielka fala spowodowały, że na starcie byli bardziej czujni” – podsumowała pierwszy dzień regat Pani Basia.

IMG_3237

Warunki pogodowe w drugim dniu regat zapowiadają się również bardzo obiecująco. Północny wiatr do 18 węzłów oraz powstająca przy tym kierunku fala podkreślą morski charakter tych regat. Komisja sędziowska planuje przeprowadzić kolejne cztery wyścigi i tym samym zakończyć wyścigi eliminacyjne. W dniach następnych zawodnicy będą już podzieleni na grupy złotą i srebrną.

IMG_3260

Wyniki regat można śledzić na stronie sailingnet.pl.

Organizatorem regat jest Yacht Klub Polski Gdyni. Wielkie podziękowania dla Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego MW W Gdyni za wsparcie przy organizacji imprezy. Partnerem regat jest portal sailingnet.pl – szerokie wody internetu!

Aktualności

Kategorie