Nasi żeglarze wyruszają na podbój Europy i świata!

Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, iż zawodnicy naszego klubu zostali powołani do reprezentowania naszego kraju na najważniejszych imprezach mistrzowskich jakie odbywają się w młodzieżowej żeglarskiej klasie Optimist. Nominację zdobyli: Oskar Ponto, Mateusz Gwóźdź, Gracjan Grzech i Jan Witkowiak – na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w sierpniu na Cyprze oraz Pola Dzik, Paulina Rutkowska i Gustaw Miciński ma Mistrzostwa Europy, które na przełomie czerwca i lipca odbędą się w Holandii.

34484465_10156492833573179_743689912473092096_n

Początki klasy Optimist sięgają 1947 roku! Bardzo szybko zaczął cieszyć się zainteresowaniem ze względu na łatwość i szybkość stawiania „pierwszych kroków”. Optimist jest jednoosobowa łódką dla dzieci do lat 15. Na całym świecie jest ponad 200 tysięcy egzemplarzy, w tym KILKA tysięcy w Polsce! Można go spotkać w ponad 100 krajach. Ponad 60% zawodników startujących w Igrzyskach Olimpijskich, zaczynało swoją karierę żeglarską właśnie na Optimiście.

Yacht Klub Polski Gdynia od lat jest jedną z największych kopalni talentów żeglarskich, wśród których większość zaczynała swoją przygodę z żeglarstwem właśnie na łodzi klasy Optimist. W tym roku do reprezentacji Polski w klasie Optimist zakwalifikowało się aż siedmiu zawodników naszego klubu:  Oskar Ponto, Mateusz Gwóźdź, Gracjan Grzech, Jan Witkowiak – na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w sierpniu na Cyprze oraz Pola Dzik, Paulina Rutkowska i Gustaw Miciński ma Mistrzostwa Europy. Warto podkreślić, że eliminacje do tak prestiżowych regat składały się z trzech imprez kwalifikacyjnych, w których startowało ponad 500 młodych żeglarzy.

Rywalizacja w klasie Optimist na polskiej arenie żeglarskiej jest niezwykle zacięta, a zakwalifikowanie się do reprezentacji kraju przypada najlepszym zawodnikom. Podopieczni trenera Przemka Strusia od początku wyróżniali się swoimi umiejętnościami żeglarskimi, a poprzez konsekwentne żeglowanie stanowili niełatwy orzech do zgryzienia dla pozostałych zawodników walczących o tak prestiżową nagrodę. Eliminacje wyłoniły najlepszych zawodników naszego kraju. Gdyńscy zawodnicy pokazali, że są najlepszymi żeglarzami w klasie Optimist w Polsce i to właśnie oni będą mogli reprezentować nie tylko nasz kraj, ale również miasto Gdynie i nasz Klub podczas tegorocznych imprez.

Życzymy powodzenia!

Aktualności

Kategorie