PPMG – dzień drugi i niestety ostatni.

Dzień drugi regat o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni za nami. Komisja sędziowska sprawnie przeprowadziła po cztery wyścigi. Dzisiaj pogoda zachęcała do żeglowania. Ciepły wiatr z kierunków północnych, słońce tak można podsumować dzisiejsze warunki. Niestety w niedzielę nie udało się przeprowadzić żądnego wyścigu. Także wyniki po dwóch dniach stały się ostateczne.

PPMG 2018 - 198

„Słaby wiatr w dzisiejszym dniu był bardzo wymagający szczególnie dla mniej doświadczonych zawodników. Starty w takich warunkach z pewnością będą dobrą nauką i zaprocentuje to w przyszłości. Udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane wyścigi, a nawet lekko wyprzedziliśmy plan, ze względu na to, że jutrzejsze prognozy nie zapowiadają wiatru” – podsumował dzisiejszy dzień sędzia główny regat Bohdan Goralski.

Niedziela niestety nie pozwoliła na rozegranie żadnego wyścigu. Wiatr maksymalnie dochodził do 3 węzłów. komisja o godzinie 13.30 zdecydowała zakończyć tę nierówną walkę. Tym samym wyniki po drugim dniu stały się ostateczne.

Ceremonię zakończenia uświetnił Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera, który wręczał najlepszym zawodnikom puchary.

Wyniki regat:

470

420

29er

LAS

LAR

LAS 4.7

Zapraszamy do GALERII  (zdjęcia autorstwa Magdaleny Berlińskiej)

Aktualności

Kategorie