Puchar Prezydenta – dzień pierwszy.

Rozpoczęły się regaty o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni. 6 klas, prawie 150 zawodników, po trzy wyścigi, kilka falstartów a przede wszystkim słaby wiat z kierunków wschodnich – tak można opisać pierwszy dzień zmagań na gdyńskich wodach. Jutro kolejna odsłona.

PPMG 2015 - 137

Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni w klasach 470, 420, Finn, Laser, Laser Radial, Laser 4.7, 49er i 29er to coroczna impreza dla klas olimpijskich i przygotowawczych, w której rywalizują zawodnicy z całego kraju oraz z zagranicy. Częstymi gośćmi na naszej imprezie byli zawodnicy z Rosji, Ukrainy, Niemiec i Szwecji. W przeszłości gościliśmy również z takich krajów jak Hongkong czy Japonia. W tym roku impreza ta stanowi również krajową eliminację do Mistrzostw Świata i Europy dla klas 470, 420 i 29er.

PPMG 2018 - 127

Żeglowanie na żeglarskich klasach młodzieżowych to początek profesjonalnej kariery w sporcie wyczynowym, której uwieńczeniem może być udział w igrzyskach olimpijskich. Warto wspomnieć iż w klasie 470 startuję na tych regatach Agnieszka Skrzypulec – mistrzyni świata i nasza reprezentantka z ostatnich igrzysk.

Trasy ustawione w pobliżu Bulwaru Nadmorskiego pozwalają śledzić rywalizację zawodników, co stanowi dodatkową atrakcję dla mieszkańców miasta i turystów odwiedzających nasze miasto.

 

Wyniki regat po pierwszym dniu:

470 

420 

29er

LAS

LAR 

LAR 4.7

Zapraszamy do GALERII  (zdjęcia autorstwa Magdaleny Berlińskiej)

Aktualności

Kategorie