Puchar YKP w klasie Optimist za nami.

Zakończyły się regaty o Puchar YKP Gdynia w klasie Optimist, które były jednocześnie drugą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. 116 zawodników przez trzy dni zmagało się z trudnym gdyńskim akwenem. Udało się rozegrać 9 wyścigów przy zmiennych warunkach wiatrowych. W ostatnim dniu najbardziej dokuczała temperatura, która dochodziła do 30 stopni w cieniu!

Tym razem Gdynia okazała się łaskawa. Przez pierwsze dwa dni regat pogoda była wręcz wzorowa. Stały wiatr do 15 węzłów, niewielka fala, ciepło i słońce sprawiały, że same zawody były bardzo przyjemne dla zawodników. Pełnię szczęścia delikatnie ostudziła niedziela, choć bardziej należało by napisać podgrzała, ponieważ temperatury w tym dniu notowały rekordy krajowe i dochodziły do ponad 30 stopni! 

Cztery wyścigi w piątek, cztery w sobotę i niestety tylko jeden w niedzielę to bilans naszych trzydniowych zmagań. „Niedziela trochę popsuła nam plany. Początkowo było za mało wiatru, natomiast później ciężko było ustawić trasę ze względu na mocne zmiany kierunku. Niemniej jestem bardzo zadowolona, bo przeprowadzenie 9 wyścigów jak na Gdynię to dobry wynik” – podsumowała zmagania młodych żeglarzy Pani Basia Grabarz – sędzia główny regat.

Zakończenie regat ze względu na „lejący się żar” odbyło się w hangarze klubowym. Puchary najlepszym zawodnikom i zawodniczkom wręczali komandor YKP Gdynia Marek Stawiszyński i Trener Główny ds. dzieci i młodzieży Zbigniew Czubek.

 

Organizatorem regat był Yacht Klub Polski Gdynia przy wsparciu Gdyńskiego Centrum Sportu. Regaty były dofinansowane ze środków gminy Gdynia. Partnerem regat był portal sailingnet.pl – szerokie wody internetu! Specjalne podziękowania dla Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego MW w Gdyni za wsparcie logistyczne przy organizacji tej imprezy.

 

Ostateczne wyniki regat Puchar YKP Gdynia.

Galeria zdjęć z regat.

 

Aktualności

Kategorie