Puchar Trenerów rozstrzygnięty!

W środę poznaliśmy zwycięzców rozegranych w klasie Optimist zawodów Kinder Joy of Moving Puchar Trenerów grupy B – najlepszy w gronie 120 zawodników (z 16 klubów) do 13 lat okazał się Wit Dmuchowski z SSW MOS Iława. Wśród dziewcząt triumfowała Małgorzata Wyrębska.

 

 

Regaty Volvo Gdynia Sailing Days ruszyły na dobre! Z powodu braku wiatru w poniedziałek nie rozegrano żadnego wyścigu w klasie Optimist w zawodach Kinder Joy of Moving Puchar Trenerów grupy B, które to rozpoczynały te zmagania. Ale drugiego dnia 21. edycji tej imprezy najmłodsi żeglarze dwa razy stanęli na starcie. 

Po pierwszym dniu wyścigowym na czele stawki znajdował się zawodnik Yacht Klubu Polski Gdynia Maciek Streubel. W pierwszym wyścigu 12-letni reprezentant naszego Klubu dopłynął na linię mety czwarty, ale drugim zajął pierwsze miejsce.

– W inauguracyjnym starcie byłem drugi na pierwszej boi, ale siadł wiatr, a ja straciłem koncentrację i spadłem o dwie lokaty. Początek drugiego wyścigu nie był w moim wykonaniu zbyt udany, bo zanotowałem bardzo słaby start. Cała grupa na mnie wpłynęła i znalazłem się na końcu stawki. Udało mi się jednak wybrnąć z tej sytuacji, bo na pierwszej boi byłem 10, a na drugiej już siódmy. Systematycznie odrabiałem straty i na metę dopłynąłem jako trzeci, jednak dwóch pierwszych chłopaków popełniło falstart i zostało zdyskwalifikowanych. Długo czekaliśmy na kolejny start, ale zrobiła się flauta i wróciliśmy na brzeg. Aby regaty zostały zaliczone muszą się odbyć trzy wyścigi i wierzę, że uda się je rozegrać. Zrobię też wszystko, aby w środę nie oddać pierwszego miejsca – zapewnił Maciej Streubel.

Na drugiej pozycji plasował się młodszy o dwa lata Stanisław Wróblewski (AZS UW Warszawa), a na trzeciej najlepsza z dziewczyn 12-letnia Zofia Glaza (UKŻ Opti CWM Gdynia).

 

 

 

 

 

 

Trzeci dzień regat to 4 rozegrane wyścigi i zmiany na fotelu lidera. Niestety Maciek nie utrzymał prowadzenia w regatach. Po wszystkich wyścigach na czele klasyfikacji znalazł się Wit Dmuchowski z SSW MOS Iława i to on „zgarnął” okazały Puchar Trenerów przynajmniej na następny rok!

Zawodnik klubu Stowarzyszenie Sportów Wodnych MOS Iława po pierwszym dniu regat zajmował dopiero siódme miejsce, ale ostatniego dnia przypuścił prawdziwy szturm kończąc wszystkie cztery wyścigi w pierwszej trójce, co dało mu zwycięstwo w całych regatach. 

 

 

 

 

 

 

– Dzisiaj lepiej mi się żeglowało, bo była jedna trasa, a ja miałem jeden pomysł na pływanie – wydawała lewa strona i trzeba było płynąć w lewo. We wtorek słabo wiało, w dodatku kręciło i w pierwszym wyścigu byłem dopiero 12, ale kolejnych startach wypadłem zdecydowanie lepiej. To były dla mnie bardzo udane regaty, bo odniosłem swój największy do tej pory sukces. We wtorek wierzyłem, że zdołam poprawić swoje miejsce, ale nie przypuszczałem, że uda mi się odnieść zwycięstwo. A po tym sezonie przechodzę do grupy A, w której będę się ścigał przez kolejne dwa lata – powiedział Wit, na którego czekał okazały puchar.

Wyniki Pucharu Trenerów 

Organizatorem Volvo Gdynia Sailing Days 2020 jest Polski Związek Żeglarski we współpracy z Miastem Gdynia (partner Strategiczny) i Volvo Cars Poland (Partner Tytularny). Partnerem Technologicznym Volvo Gdynia Sailing Days jest Orange a sponsorem imprezy firma Ghelamco Poland. Partnerami wydarzenia są: Port Gdynia, ERGO Hestia, Marina Yacht Partk, Ziaja, Kubota, ClickMeeting, Laboratoires Ceetal, Kinder Joy of Moving, NCŻ AWFiS w Gdańsku, Pomorski Związek Żeglarski, Yacht Klub Polski Gdynia. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Sportu, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Marszałek Województwa Pomorskiego p. Mieczysław Struk. Patronami medialnymi imprezy są TVP Sport, Radio Gdańsk, trójmiasto.pl, nowezagle.pl, Żeglarki.info.Projekt VGSD 2020 otrzymał dofinansowanie od Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu.

 

Aktualności

Kategorie