YKP Gdynia Klubem Roku na Pomorzu!

W miniona sobotę 27 listopada w Kościerzynie odbyła się XIII Pomorska Gala Żeglarska. Poznaliśmy najlepszych żeglarzy na pomorzu. Nasze działania zostały ponownie docenione i wyróżnione. Yacht Klub Polski Gdynia został wybrany Klubem Roku 2021!

 

Pomorski Związek Żeglarski od trzynastu już lat przyznaje swoje nagrody – Kryształowe Żagle – za największe osiągnięcia mijającego sezonu żeglarskiego. I tym razem ich laureatów poznaliśmy na Pomorskiej Gali Żeglarskiej. 

Pomorska Gala Żeglarska odbyła się tym razem w Kościerzynie. W Sali im. Lubomira Szopińskiego w miejscowym Kinie Remus zebrało się ponad 100 osób: m.in. przedstawiciele wojewódzkich i powiatowych władz samorządowych, władz żeglarskich, m.in. prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski i prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera, wójt Gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski, reprezentanci klubów żeglarskich i pomorscy olimpijczycy w żeglarstwie.

 

 

 

 

 

 

Za Przyjaciela Pomorskiego Żeglarstwa Roku 2021 uznana została m.in. firma Thai Union Poland Sp. z o.o. która od lat wspiera działalność naszego Klubu, znacząco pomagając Szkółce Żeglarskiej. Pomorskim Żeglarskim Wydarzeniem Roku 2021 został wybrany żeglarski festiwal Gdynia Sailing Days organizowany wprawdzie przez Polski Związek Żeglarski, którego jednak partnerem w całej organizacji był nasz Klub.

 

 

 

 

 

 

Yacht Klub Polski Gdynia został wyróżniony Tytułem Pomorskiego Żeglarskiego Klubu Roku! Nagrodę odebrał Komandor Marek Stawiszyński. Wyróżnione zostały także: KS AZS AWFiS Gdańsk i SKŻ Ergo Hestia Sopot.

Pomorskim Żeglarskim Talentem Roku 2021 uhonorowani zostali: Alicja Saj (YK Stal Gdynia), Kalina Szostek (Gdański Klub Żeglarski) oraz Paulina Rutkowska (Yacht Klub Polski Gdynia). Wszyscy oni, poza zwyczajową statuetką, otrzymali, po 1 tysiąc zł, ufundowany przez Fundację Aktywnie i Zdrowo z Gdyni.

Warto dodać, iż Pomorskim Edukatorem Żeglarstwa Roku 2021 zostali: Katarzyna Dłutowska oraz Akademia Żeglowania z Gdyni kol. Bartosza Gruszki, z którą Klub współpracuje od wielu lat, realizując m.in. programy edukacji żeglarskiej Gdynia na Fali.

 

 

 

 

 

 

Nagroda Prezesa PoZŻ trafiła natomiast do pomorskich olimpijczyków z Tokio: zawodników – Pawła Kołodzińskiego, Łukasza Przybytka, Aleksandry Melzackiej (YKP Gdynia), Kingi Łobody, Magdaleny Kwaśnej, Piotra Myszki i trenera Zdzisława Staniula.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laureatem Kryształowego Żagla w kategorii Pomorski Żeglarski Trener Roku 2021 – nagroda im. Andrzeja Lutomskiego został Krzysztof Kocięda (UKŻ Opti CWM Gdynia, GKM Cedrus Cedry Wielkie). Pomorska Żeglarka Roku 2021 – nagroda im. Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz trafiła do Mai Dziarnowskiej (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Zaś Pomorski Żeglarz Roku 2021 – nagroda im. Zygfryda „Zygi” Perlickiego do załogi: Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch, które jeszcze do niedawna reprezentowała YKP Gdynia a obecnie KS AZS AWFiS Gdańsk. Warto wspomnieć, iż wśród nominowanych do tego ostatniego tytułu był także nasz nestor regatowy Czesław Perlicki

Podsumowując tegoroczną galę żeglarską możemy śmiało powiedzieć, iż Yacht Klub Polski Gdynia zaznaczając swoją obecność w każdej kategorii oraz zdobywając liczne wyróżnienia i nagrody potwierdza iż wybór Klubu Roku nie był przypadkowy! 

Aktualności

Kategorie