Zawodnicy YKP Gdynia w Kadrze Narodowej!

Polski Związek Żeglarski powołał Kadrę Narodową w żeglarstwie. Aż 15 zawodników Yacht Klubu Polski Gdynia zostało powołanych do Kadry Narodowej na rok 2022!

 

 

 

 

– Zawsze w roku poolimpijskim związki sportowe starają się wspierać szkolenie w sposób maksymalnie szeroki. My także jako Polski Związek Żeglarski zaakceptowaliśmy prawie wszystkie, licznie złożone wnioski o przyjęcie do Kadry. Jednak tu mamy sytuację szczególną – ze względu na skrócony do 3 lat cykl olimpijski, będziemy zmuszeni w połowie sezonu zweryfikować skład Kadry Narodowej. Zależy nam bowiem, żeby w tym prestiżowym gronie osób zostali zawodnicy najbardziej zdeterminowani i perspektywiczni, przy czym pozostanie w kadrze będzie warunkowane realizacją celów sportowych i szkoleniowych. Na szansę zasługują wszyscy powołani, nie ma w Kadrze nikogo na wyrost, a każdy wniosek był wnikliwie weryfikowany – mówi Dominik Życki, dyrektor sportowy PZŻ.

 

Yacht Klub Polski Gdynia w w roku 2022 w Kadrze Narodowej PZŻ reprezentować będą:

W klasie Optimist:
1. Filip Bill
2. Szymon Kolka
3. Alicja Tutkowska

W klasie ILCA7:
1. Maxime Thommen

W klasie 420:
1. Tymon Kosobucki
2. Krzysztof Ołowiak
3. Paulina Rutkowska
4. Pola Schmidt
5. Michał Trafalski
6. Jan Zamojski

W bojerowej klasie DN:
1. Gustaw Miciński

W klasie 49er FX:
1. Franciszek Borys
2. Mateusz Gwóźdź
3. Marceli Mierzwicki

Oraz oczywiście nasza olimpijka z Tokyo – Aleksandra Melzacka, która obecnie przygotowuje się do nowego sezonu na hiszpańskim Lanzarote, wraz z nowa załogantką Sandrą Jankowiak (z AZS Poznań).

Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz ich trenerom: Dominik Schutta, Filip Lewandowski i Ewa Romaniuk!!!

Aktualności

Kategorie