BALEX METAL sponsorem załogi YKP Gdynia.

Balex Metal został sponsorem tytularnym załogi Yacht Klubu Polski Gdynia, która drugi rok z rzędu będzie broniła tytułu Klubowego Mistrza Polski, Polskiej Ligi Żeglarskiej. Załoga pod dowództwem Rafała Sawickiego liczy na obronę tytułu.

22 marca nastąpiło oficjalne podpisanie umowy sponsorskiej przez przedstawicieli Balex Metal i załogi Yacht Klubu Polski Gdynia. Na jej mocy, firma produkująca na co dzień szeroką gamę produktów termoizolacyjnych, pokryć dachowych i ściennych do budownictwa mieszkaniowego i przemysłowego została sponsorem tytularnym nie tylko załogi, która drugi raz z rzędu będzie broniła tytułu Klubowego Mistrza Polski PLŻ, ale także Trójmiejskiej Ligi Żeglarskiej, która startuje w maju.

Surowy klimat hartuje charakter żeglarzy, nam pomaga produkować lepsze, trwalsze produkty – powiedział Marek Dzikiewicz, prezes zarządu Balex Metal – inaugurując tymi słowami rozpoczęcie współpracy. Jesteśmy producentem, który wywodzi się z tego miejsca, z północy, czyli części kraju, która charakteryzuje się specyficznymi warunkami atmosferycznymi przekładającymi się na średnią prędkość wiatru na wybrzeżu czy ilość opadów deszczu. Pamiętni tego, przy projektowaniu i produkcji dachów czy płyt warstwowych nie ulegamy kompromisom, bo tych trudne warunki atmosferyczne nie wybaczają.  

Wsparcie sponsoringowe, które otrzymujemy to jedno, natomiast to co cieszy podwójnie to fakt, że łączą nas ze sponsorem te same wartości – powiedział Rafał Sawicki, sternik załogi Balex YKP Gdynia – To szacunek do morza i poszanowanie pasji, które rozumiemy w podobny sposób, co daje nadzieję na dobrą współpracę, która przełoży się na duży komfort w naszych przygotowaniach do zdobycia po raz trzeci z rzędu tytułu Mistrzów Polski.

Balex Metal od kilku lat realizuje program zrównoważonego rozwoju Planet Passionate, który koncentruje się na czterech obszarach: energia, redukcja emisji dwutlenku węgla, dbałość o zasoby wodne, gospodarka obiegu zamkniętego. Każdy obszar ma swoje wyznaczone cele i kwartalnie firma podsumowuje jaki procent wyznaczonego celu jest zrealizowany. Dlatego producent inwestuje w niskoemisyjność i zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii poprzez montaż na dachach swoich fabryk instalacji wytwarzających energię solarną czy wprowadza do swojej floty samochody z napędem elektrycznym. W tym roku również, w ramach poszanowania zasobów wodnych, zamierza rozpocząć nowy projekt dotyczący właśnie Morza Bałtyckiego i możliwości oczyszczania tak dużych akwenów wodnych.

W ramach umowy sponsoringowej Balex Metal obejmie również opiekę nad tegoroczną Trójmiejską Ligą Żeglarską, która cieszy się dużym powodzeniem na Pomorzu. Jej celem jest przyciągnięcie jak największej ilości osób na pokłady jachtów sportowych i pokazanie, że żeglarstwo regatowe nie wymaga wielkich umiejętności oraz zaangażowania finansowego.

Więcej na:

https://balex.eu/

http://trojmiejskaligazeglarska.pl/

(rozgrywki Polskiej Ligi Żeglarskiej) https://ligazeglarska.pl/

***

Balex Metal, to polski producent należący do międzynarodowej grupy Kingspan. Od 30 lat. dostarcza z sukcesem rozwiązania dla budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego i rolniczego, łącznie do kilkudziesięciu krajów. Swoją sieć rozwija przez oddziały działające na Słowacji, w Czechach, Litwie czy Łotwie. Produkuje w pięciu zakładach mieszczących się w Bolszewie, Tomaszowie Mazowieckim, Długołęce (PL) oraz w Żylinie (SK) czy Broceni (LV). Dzisiaj oferuje przede wszystkim płyty warstwowe z rdzeniem PIR,  ale także z wełny mineralnej w niezwykle szerokim zakresie dostępnych powłok, kolorystyki i profilacji okładzin stalowych, ale także płyty specjalistyczne, jak płyta połówkowa PIR Alu do szybkiej termomodernizacji starszych obiektów, czy PIR Fiberglass do zastosowań w obiektach rolniczych. Firma oferuje również całe spektrum produktów pokryciowych – blachodachówki, panele na rąbek, blachy trapezowe, obróbki blacharskie, orynnowanie Zenit, komunikację dachową i dziesiątki pozycji galanterii dachowej i elewacyjnej. Jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie Balex Metal realizuje cele programu zrównoważonego rozwoju Planet Passionate.

Więcej na:

www.balex.eu

Jesteśmy Planet Passionate (balex.eu)

Aktualności

Kategorie