Parada Niepodległości i zakończenie sezonu 2022.

Bandera Yacht Klubu PolskiW piątek 11 listopada, w samo południe wyruszy ulicami Gdyni Wielka Parada Niepodległości. Po raz kolejny wezmą w niej udział żeglarze w tym nasz Klub. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Jednocześnie po Paradzie Niepodległości zapraszamy wszystkich członków Klubu oraz naszych sympatyków na uroczystości zakończenia sezonu żeglarskiego 2022 w YKP Gdynia i uroczyste opuszczenie bandery. Uroczystość planujemy na godz. 13.30. 

 

 

Od wielu lat roku gdyńskie kluby i organizacje skupione w Pomorskim Związku Żeglarskim biorą udział w Wielkiej Paradzie Niepodległości, czyli najważniejszym elemencie Gdyńskich Urodzin Niepodległej. Co roku żeglarze z klubowymi banerami i galowymi mundurami świętują rocznicę powrotu Polski na mapę świata. Liczymy, iż w tym roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, będziemy godnie reprezentować brać żeglarską w urodzinach Naszej Niepodległej Ojczyzny.

 

 

 

 

 

 

Spotkajmy się 11 listopada o godzinie 11.30 przy Urzędzie Miasta. Stamtąd o godzinie 12 ruszymy w Wielkiej Paradzie Niepodległości ulicą Świętojańską i Skwerem Kościuszki pod Pomnik Polski Morskiej, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem władz miasta, dowództwa Marynarki Wojennej, delegacji organizacji społecznych.

 

 

 

 

 

 

Po Paradzie Niepodległości Zarząd Yacht Klubu Polski Gdynia zaprasza wszystkich członków i sympatyków Klubu na uroczystości zakończenia sezonu żeglarskiego 2022 i opuszczenie bandery. Uroczystości te odbędą się w piątek 11 listopada o godz. 13.30.

Program uroczystości:

  • Przywitanie przybyłych na uroczystości zakończenia sezonu.
  • Złożenie kwiatów pod pomnikiem gen. Mariusza Zaruskiego.
  • Wystąpienia zaproszonych gości.
  • Wręczenie nagród i wyróżnień.
  • Ceremonia Opuszczenia Bandery.
  • Spotkanie żeglarskie.

Zapraszamy!

Aktualności

Kategorie